מריאן מבאר שבע מדווחת

איימי קרוניש ואלי טל אל ביימו את הסרט התיעודי (משנת 2001) בנושא היחסים בין עם ישראל לבין הכנסייה הקתולית לאור עליית הרגל של האפיפיור יוחנן פאולוס ה-2 לארץ הקודש בשנת 2000.

מרצה צרפתי-ישראלי בפקולטה לתיאולוגיה הפרוטסטנטית באוניברסיטת שטרסבורג, ערן שועלי, פרסם מאמר המבוסס על עבודת הדוקטורט שלו על תרגומי הברית החדשה לעברית.

אנו מפרסמים כאן את הקישורים לשני סרטונים תיעודיים המדווחים על התפתחות הדיאלוג היהודי-קתולי מאוסטרליה ומצרפת.

האפיפיור פרנציסקוס נפגש עם נציגי ועידת הרבנים האירופיים, מועצת הרבנים של אמריקה וועדת הרבנות הראשית בישראל אשר מקיימת דיאלוג עם ועדת הכס הקדוש ליחסים דתיים עם היהדות. הם באו אצלו בליווי הפרופסור ריקרדו די סניי, הרב הראשי של רומא, ביום ה, ה-31 באוגוסט 2017.

חברי התייעצות הלסינקי אודות ההמשכיות היהודית בגוף המשיח קיימו את הכנס השישי של ההתייעצות בקרקוב מה-223 ועד ה-27 ביוני 2017. המשתתפים פרסמו את ההצהרה הבאה:

ביום ה, ה-23 בפברואר 2017, האפיפיור פרנציסקוס קיבל את פניה של משלחת יהודים מארגנטינה אשר העניקה לו נוסח מאויר חדש של התורה.

האוניברסיטה הפתוחה קיימה יום עיון ב-9 ביוני 2016 על היחסים בין יהודים לנוצרים. אנחנו מפרסמים כאן את ההרצאות והדיון.

הצהרה משותפת בנושא הפגישה של הוועדה המשותפת של המשלחות של הרבנות הראשית לישראל והוועדה של הכס הקדוש ליחסים הדתיים עם היהודים התפרסמה ב-30 בנובמבר 2016 לאחר יומיים של דיונים ברומא.

ב-7 באפריל 2016, הוועד המתאם היהודי הקתולי פרסם הצהרה משותפת לאחר תום המפגש בוורשה. הוועד מביא יחד את הוועד היהודי הבינלאומי להתייעצות בינדתית והוועד ליחסים דתיים עם היהודים של הוותיקן.

נאום לרגל יום השואה הבינלאומי (ב-27 בינואר 2016) של מונסיניור ינוש אורבנצ'יק, נציג הכס הקדוש במפגש ה-1086 של הארגון לביטחון ולשיתוף הפעולה באירופה, מה-21 בינואר 2016.

הצהרה משותפת בנושא הפגישה של הוועדה המשותפת של המשלחות של הרבנות הראשית לישראל והוועדה של הכס הקדוש ליחסים הדתיים עם היהודים התפרסמה ב-17 בדצמבר 2015 לאחר יומיים של דיונים בירושלים.

ביום ה, ה-10 בדצמבר 2015, הוועדה של הכס הקדוש ליחסים דתיים עם היהודים פרסמה מסמך חדש בנושא היחסים בין יהודים לקתולים.

ב-3 בדצמבר 2015, קבוצה של רבנים אורתודוקסים פרסמה הצהרה על הנצרות לאור העמקת הדיאלוג בין יהודים לנוצרים:

בטקס שהתקיים ביום ב, ה-23 בנובמבר 2015, מנהיגי יהדות צפרת פרסמו מסמך הדן ביחסים בין יהודים לקתולים והגישו אותו לחשמן אנדרי וונט-טרווי, ארכיבישוף פריז.

סרט שהופק על ידי המועצה האפיפיורית לדיאלוג הבין-דתי חוגג את חמישים השנה לפרסום "נוסטרה אייטאטה" (בזמנינו).

הצהרת היוועצות הלסינקי על המסורת היהודית והנוצרית - 2014

באיגרתו למאמינים "שמחת הבשורה", האפיפיור פרנציסקוס אף מתייחס ליחס הכנסייה לעם היהודי.

ביום ב, ה-24 ביוני 2013, האפיפיור פרנציסקוס קיבל משלחת של הוועידה היהודית הבינלאומית להתייעצויות בין-דתיות (IJCIC). כאן טקסט דבריו:

הועדה המשותפת של משלחות הרבנות הראשית לישראל ומועצת הכס הקדוש ליחסים דתיים עם היהודים נפגשה בירושלים מה-29 ועד ה-30 באפריל 2013. להלן הטקסט המלא של ההצהרה המשותפת שלה.