ביום ו, בשעות אחר הצהריים, ה-23 בדצמבר 2017, התכנסו הילדים והוריהם למסיבת חג מולד במרכז רחל אמנו בירושלים.

האב פיוטר, הכוהן הממונה על הקהילה בבאר שבע, מדווח על קייטנת הילדים שהתקיימה במהלך שלושה ימים בחופשת חנוכה בדיר רפת, בין ה-18 ל-20 בדצמבר 2017.

דניאל ומארון מדווחים על יום של טיולים לילדי מרכז רחל אמנו ביום א, ה-17 בדצמבר 2017.

בשבתות אחר הצהריים, ילדים פיליפינים מתאספים במנזר רטיסבון לאחים הסלזיאנים ובשבת, ה-16 בדצמבר 2017, קיימו הילדים ומשפחותיהם מסיבת חג המולד השנתית שלהם.

האחות דינשה, נזירה במסדר הסיוע הנצחי מסרי לנקה, מנהלת את מרכז הפעוטונים לתינוקות בדרום תל אביב מאז שנוסד המרכז בספטמבר 2014.

ביום ו, ה-15 בדצמבר 2017, התינוקות של שמונה יחידות מרכז הפעוטונים על שם יוסף הצדיק בתל אביב התאספו במרכז גברתנו אשת חיל לעבודת הכנסייה בדרום תל אביב למסיבת חג המולד.

ביום ה, ה-14 בדצמבר 2017, יום ראשון לחופשת חנוכה, הגיעו כ-50 ילדים למרכז רחל אמנו בירושלים ליום פעילויות מלא.

האחות קלאודיה והאב רפיק מדווחים על טיולי הילדים ממרכז רחל אמנו, ביום ג, ה-10 באוקטובר 2017.

ביום א, ה-8 באוקטובר 2017, ביקרה קבוצת ילדים ממרכז רחל אמנו בירושלים בתערוכת ציורים על חייו של פרנציסקוס הקדוש הנערכת במרכז הפרנציסקאנים של ארץ הקודש. פרח הכהונה הצרפתי המתנדב במרכז רחל אמנו, גרגוור, מדווח:

מעון היום במרכז רחל אמנו מקבל כל יום את פני עשרים ושמונה תינוקות, ומאפשר לאימהות מהגרות העבודה ומבקשות המקלט לחפש עבודה. שבע נשים חזקות שומרות על הקטנים האלה.

קבוצת ילדים באיטליה, בשיעורי דת עם האחות שרה מהמשפחה הקטנה של הבשורה, חברה של הקהילות, עבדה קשה כדי לאסוף כסף עבור הילדים בארץ הקודש. הם מספרים על הפרויקט שלהם:

סוזן, צעירה צרפתייה שנשלחה על ידי עמותת "מפעל המזרח" (Œuvre d’Orient), בילתה חודש אחד בקיץ 2017 עם הילדים שמגיעים למרכז רחל אמנו בירושלים.

עמותת יוניטף, העמותה הישראלית לרווחת תינוקות מהגרים ומשתפת הפעולה הקרובה של מעון היום במרכז הכנסייה אשת חיל בתל אביב, ערכה מסיבת ראש השנה ב-13 בספטמבר 2017, בה אף הוקירו את האב דוד.

בשבת, ה-9 בספטמבר 2017, הילדים ממרכז אשת חיל התאספו לשיעור דת ראשון בשנת הלימודים החדשה.

שנת הלימודים החדשה מסמנת גם שנה חדשה בפעוטונים המנוהלים על ידי נציגות יעקב הצדיק בתל אביב ובירושלים.

יום ו, ה-1 בספטמבר מציין את תחילת שנת הלימודים לילדי מדינת ישראל.

פעילויות הקיץ לילדי המהגרים במהלך חופשת בית הספר החלו במרכז רחל אמנו באמצע חודש יולי והסתיימו ביום ה, ה-31 באוגוסט 2017.

ביום ה, ה-24 באוגוסט 2017, התכנסו ילדים, הורים, צוות המרכז וחברים במרכז רחל אמנו כדי להיפרד מקלאודיה גרציאנו, אשר עבדה עם התינוקות ועם הילדים מאז הקמת הפעוטון והמועדונית .

ביום ד, ה-23 באוגוסט 2017, הודות לקהילת ירושלים, ילדי מרכז רחל אמנו טיילו בפארק הדייג, בסמוך לזיכרון יעקב. דניאל, מרכזת קייטנת הקיץ במרכז מדווחת:

ביום ו, ה-18 באוגוסט 2017, תשעה פעוטים ממשפחתוני אשת חיל חגגו את סיום השנה והמעבר לגן הילדים.