חג הקדושה תרז של העולל ישוע נערך עם חגיגה גדולה בשבת, ה-7 באוקטובר 2017 בקהילה הקתולית שנושאת בשמה של הקדושה ברחובות.

האחות קלאודיה והאב רפיק מדווחים על טיולי הילדים ממרכז רחל אמנו, ביום ג, ה-10 באוקטובר 2017.

ביום א, ה-8 באוקטובר 2017, ביקרה קבוצת ילדים ממרכז רחל אמנו בירושלים בתערוכת ציורים על חייו של פרנציסקוס הקדוש הנערכת במרכז הפרנציסקאנים של ארץ הקודש. פרח הכהונה הצרפתי המתנדב במרכז רחל אמנו, גרגוור, מדווח:

ביום ה, ה-5 באורטובר 2017, הארכיבישוף פיירבטיסטה פיצבלה, מנהל הפטריארכיה הלטינית של ירושלים מטעם האפיפיור, נפגש עם צוות הכוהנים של תיאום העבודה הפסטורלית בקרב המהגרים ומבקשי המקלט. האב רפיק מדווח:

ב-2 באוקטובר 2017, השר לשיתוף פעולה אזורי, צחי הנגבי פרסם גינוי להשחתת כנסיית סטפנוס הקדוש בבית ג'מאל אשר אירע ב-20 בספטמבר 2017.

חמש מאות תורמים סעדו יחד בערב התרמה לנציגות שאורגן על ידי "מפעל המזרח" (Oeuvre d’Orient) ומסדר אבירי הקבר הקדוש בצרפת בבורדו, ב-30 בספטמבר 2017.

בערב יום הכיפורים, יום ו, ה-29 בספטמבר 2017, בשעות אחר הצהריים, התאספה קבוצת הנוער פרח המדבר בבית "המלאך השומר" למפגש בהדרכתם של האב אפולינרי והאב פיוטר.

האב רפיק מדווח על ההתבודדות השנתית של כוהני יעקב הצדיק מיום ב, ה-25 בספטמבר ועד יום ה, ה-28 בספטמבר 2017.

למעלה מ-50 אתרים נוצריים ומוסלמים הושחתו בישראל ובגדה המערבית מאז 2009, אך הוגשו רק תשעה כתבי אישום ורק שבעה הרשעות נמסרו, על פי נתוני המשרד לביטחון פנים.

רוני מקהילת בית הנציגות בירושלים, כתב דיווח על טיול לכינרת בימי ראש השנה, מה-20 בספטמבר ועד ה-23 בספטמבר 2017.

ביום א, ה-24 בספטמבר 2017, חגגה הקהילה הפיליפינית על שם לורנצו רואיז הקדוש בירושלים את חג הפטרון שלהם במנזר רטיסבון של הסלזיאנים בירושלים.

בשבת, ה-23 בספטמבר 2017, האב רפיק, מתאם עבודת הכנסייה עם המהגרים, ערך מיסה במרכז אשת חיל למהגרי העבודה מסרילנקה.

האחות אגנזה מדווחת על חגיגת השנה החדשה שנערכה בקוצ'ינאטה בדרום תל אביב ביום ג, ה-19 בספטמבר 2017.

אוכלוסיית המדינה גדלה בשנה האחרונה בכ-156 אלף בני אדם, כך עולה מנתונים שמפרסם הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה לקראת החג.

מעון היום במרכז רחל אמנו מקבל כל יום את פני עשרים ושמונה תינוקות, ומאפשר לאימהות מהגרות העבודה ומבקשות המקלט לחפש עבודה. שבע נשים חזקות שומרות על הקטנים האלה.

קבוצת ילדים באיטליה, בשיעורי דת עם האחות שרה מהמשפחה הקטנה של הבשורה, חברה של הקהילות, עבדה קשה כדי לאסוף כסף עבור הילדים בארץ הקודש. הם מספרים על הפרויקט שלהם:

ב-16 בספטמבר 2017, הוסמך אנדריאה ברגמני, ידיד ותיק של הקהילות בישראל, לכוהן בקתדרלת בולוניה, איטליה, על ידי הארכיבישוף מתיאו זופי.

סוזן, צעירה צרפתייה שנשלחה על ידי עמותת "מפעל המזרח" (Œuvre d’Orient), בילתה חודש אחד בקיץ 2017 עם הילדים שמגיעים למרכז רחל אמנו בירושלים.

עמותת יוניטף, העמותה הישראלית לרווחת תינוקות מהגרים ומשתפת הפעולה הקרובה של מעון היום במרכז הכנסייה אשת חיל בתל אביב, ערכה מסיבת ראש השנה ב-13 בספטמבר 2017, בה אף הוקירו את האב דוד.

חבר ותיק בקהילת ירושלים וחלוץ הקהילות בישראל, האח יוחנן אליחי, הודיע לנו שיצא לאור מילון ערבי-עברי מקיף חדש שחיבר ב-11 בספטמבר 2017.