עיתון "מעריב" פרסם מאמר ארוך המספר את סיפורם של הילדים היהודים שחיו במנזר בזמן השואה ביום ו, ה-1 בדצמבר 2017. תודה לש. ר. ששלחה לנו את הידיעה הזאת.

מגזין "יד ושם בירושלים" פרסם מאמר מרתק על ניסיונות הצלה משולבים של מנהיגים דתיים יהודים ולא יהודים בגיליון של חודש יוני 2017. מחברת המאמר היא אירנה שטיינפלדט, מנהלת המחלקת חסידי אומות העולם.

ביום ג, ה-9 במאי 2017, הוכרה מכללת פרחי הכהונה הצרפתי ברומא כ-"בית חיים" בגלל שבין כתליה מצאו יהודים מקלט בימי השואה.

עיתון ידיעות אחרומות פרסם סיפור הצלת יהודים מגטו וורשה על ידי האחיות הפרנציסקאניות של משפחת מרים במאמר שיצא לאור ב-24 באפריל 2017, יום השואה.

סרט חדש, "דלת פתוחה", הוקרן בפעם הראשונה בישראל ביום ד, ה-25 בינואר 2017, בסינמטק בתל אביב. האב דוד נויהאוז, סגן הפטריארך הלטיני, הוזמן להקרנת הבכורה.

הוקרת פולנים נוצרים על ידי קרן יהודית בארצות הברית.

ט. מקהילת חיפה שלחה לנו עדות מרגשת אודות ניקולס ווינטון אשר הציל 669 ילדים בזמן השואה.

האב בני הפרנציסקאני, הממונה על קהילת המשפחה הקדושה הפיליפינית בנצרת, השתתף באירוע מיוחד ביד ושם ב-24 בנובמבר 2015.

הכיר מוסד יד ושם בכוהן דת ונזיר ישועי, האב רפאל דה גמטוז קובה, כ-"חסיד אומות העולם" בטקס שהתקיים ברומא ב-14 בדצמבר 2010.
אחת העדויות הנוגעות ללב במוזיאון יד ושם בירושלים הינה של רינה שעשוע חסון אשר מוצאה מהעיר פלובדיב בבולגריה. במרכז העדות דמותו של הגמון פלובדיב, המטרופוליט קיריל.

אירנה שטיינפלד, מנהלת מחלקת חסידי אומות העולם ביד ושם בירושלים, פרסמה מאמר קצר אודות אנשי דת קתוליים שהצילו חיי יהודים בימי השואה בגיליון של חודש יולי 2009 של כתב העת "יד ושם ירושלים" (כרך 54), 14. ברשות המחברת אנו מפרסמים את מאמרה באתר.

בספר חדש, גייום זלר מתעד את רצח אנשי דת קתולים אשר נרצחו במחנה הריכוז הנאצי דכאו.

קיבלנו מיד ושם סיפור נפלא על האב בורסוטו אשר גילה שהוא מסתיר יהודים בכפרו בערב חג המולד.

בשבת, ה-26 באפריל 2014, האב ג'וזפה ג'ירוטי, נזיר דומיניקאני וכוהן, יוכרז כמבורך. הוא הוכר כחסיד אומות העולם על ידי יד ושם בשנת 1995.

האחות אן-מרי ממסדר הפרנציסקאניות שליחות מרים שלחה לנו דיווח זה על יום שאירע בקהילת הנזירות בפירנצה באיטליה.

"רום רפורטס" פרסם ווידיאו קליפ קצר אודות כנסייה ברומא אשר בה יהודים רבים מצאו מקלט בתקופת השואה.

האב רומן, הממונה על קהילת חיפה, מדווח על טקס מרגש לכבוד סלבה, חברה בקהילת חיפה.

יד ושם העניקה לאחרונה תואר "חסידת אומות העולם" לאם ז'וזפיו ביביליה, אם מנזר הנזירות במנזר קוויריקו הקדוש אשר באסיזי. היא הצילה יהודים רבים תוך סכנת חייה במהלך מלחמת העולם השנייה.

מרתה, מנהלת בית לוקנר, שלחה לנו את הלינק לפרויקט התיעוד שנעשה על ידי נועה אלדר, תלמידה כיתה ט, על חסידי אומות העולם אשר התגוררו בבית שהוקם להם בנהרייה.

תערוכה חדשה אודות חסידי אומות העולם נפתחה במוזיאון יד ושם בחודש יוני.