אנדרה שימש כשרת (דיאקון) בקהילות הדוברות עברית במשך 13 שנים לפני ששב לצרפת. למדנו שהוא הלך לעולמו לאחרונה.

האב דוד כתב הערכה קצרה לזכר האחות הקטנה שרה, אשר הלכה לעולמה ב-28 במרץ 2016.

סוזן מייה הלכה לעולמה ב-28 במרץ 2015. יהי זכרונה לברכה.

האח הקטן יעקב בילה 45 שנה כעד דיסקרטי לבשורה בישראל והלך לעולמו בגיל 95 ב-22 באוקטובר 2014. אני מצטטים כאן את דברי האח הקטן יוחנן בלוויה אשר התקיימה בירושלים, ב-23 באוקטובר 2014.

סטלה צור מקהילת חיפה, ניצולת שואה, כתבה את האוטוביוגרפיה שלה "האהבה לא תמוט". כעת ניתן לקרוא את הספר גם באינטרנט.

קהילת חיפה זוכרת את אנה דוברוצקה.

מרים נוטמן, נזירה במסדר יוסף הצדיק, הקדישה אנרגיה רבה לקתולים הדוברים עברית בישראל. היא הלכה לעולמה ב-31 בינואר 2012.
חנה קליינברגר הייתה חברה בקהילת ירושלים במשך יותר מארבעים שנה ותרמה רבות לחייה. היא הלכה לעולמה ב-6 באוגוסט 2012.
נולדה אילנה דובוס ברומניה ב-1919 והיא עזבה את הבית בגיל 15 על מנת לחיות עם אחיות ציון. בימי מלחמת העולם השנייה, היא הצטרפה למסדר של אחיות ציון ונשלחה לרומא, מקום שבו השתתפה בפעילויות הנזירות לטובת העם היהודי הנרדף.
האחות עליזה (1922 – 2011) השתתפה באופן פעיל בכל שלבי הקמת הקהילות הקתוליות הדוברות עברית ובהתפתחותן. אנחנו מביאים כאן קטעים מדברי האח יוחנן אליחי בשעת הלווייתה שהתקיימה בעין כרם ביום 17.2.2011.
ב-30 בינואר, קלייר פריוקור הלכה לעולמה בגיל 85. קלייר הייתה נוכחות של שמחה, תפילה וידידות בקהילותינו בארץ ואנחנו מודים לאלוהים על כל המתנות שהוא העניק לנו דרכה.
השנה, 2011, יחגוג האח ז'ק פונטיין את יום הולדתו ה-90. כוהן דת קתולי מהמסדר הדומניקני ואזרח ישראלי, הוא ייסד את ה-"BST" (המקרא על פני הארץ) בזמן שפעל בית ישעיהו. התוכנית הייתה מורכבת מקיץ של דרשות בנושא המקרא בארץ המקרא וחורף של קריאה מקראית בעברית, שנודע כ-"המקרא מתחת לפני הארץ".

יהושע בלום תרם לתרגום של סעודת האדון לעברית. האח יוחנן אליחי מקהילת ירושלים שעבד איתו כותב אודותיו בעקבות פטירתו בגרמניה.

עדה קווטריני נולדה ב-9 בינואר 1929 ברומא. על אף שקיבלה את השם של אחת מבנות מוסוליני, עבורה השם הדהד עם המילה "עדה" בעברית ובארמית, שמשמעה "קהילה", והזדהותה עם קהילת המשיח נתנה כיוון חשוב לחייה.

ססיל פילברדייר מקהילת ירושלים משתפת אותנו בזכר האב מישל דה גודט שהלך לעולמו לפני זמן קצר בצרפת.

אחינו יוחנן אליחי, אשר יוענק לו תואר דוקטור לשם כבוד על ידי אוניברסיטת חיפה ב-4 ביוני 2008, פרסם מאמר באתר בשפה הצרפתית "הד ישראל" - "ששים שנות ישראל - כמה זכרונות".

Image

השנה האב גרגור פבלובסקי חוגג 50 שנה מאז שקיבל את ההסמכה לכהונה. כבר 38 שנה הוא משרת את הקהילות בארץ וממשיך להיות פעיל בכל התחומים. אנחנו רוצים להביע את שימחתנו לרגל זיכרון 50 שנה של שירות נאמן ורוצים גם להביע לא רק את הערצנו לדמותו אלא גם תודתנו מקרב לב על כל מה שהוא עשה ועושה וימשיך לעשות. כאן אנחנו מפרסמים את סיפורו המיוחד של יעקב צבי גרינר המכונה אצלנו האב גרגור.

Image

האב אייזק ג'ייקוב, בנדיקטי, היה ממוצא יהודי אמריקאי והגיע לישראל ב-1970. הוא זכור באהבה בקהילות הדוברות עברית, במיוחד בבאר-שבע, היכן שערך סעודת האדון כאשר לא היה במקום כוהן אחראי.

 

clothilde 

קלוטילד מטיס, קתולית אדוקה, הייתה ממשפחה בלגית-קנדית בעלת אמצעים. 

Image

האב גבריאל גרוסמן, הדומיניקאני, היווה נוכחות חשובה בקהילת ירושלים למשך שנים רבות.