האב רומן, הממונה על קהילת חיפה, מדווח על טקס מרגש לכבוד סלבה, חברה בקהילת חיפה.

יד ושם העניקה לאחרונה תואר "חסידת אומות העולם" לאם ז'וזפיו ביביליה, אם מנזר הנזירות במנזר קוויריקו הקדוש אשר באסיזי. היא הצילה יהודים רבים תוך סכנת חייה במהלך מלחמת העולם השנייה.

מרתה, מנהלת בית לוקנר, שלחה לנו את הלינק לפרויקט התיעוד שנעשה על ידי נועה אלדר, תלמידה כיתה ט, על חסידי אומות העולם אשר התגוררו בבית שהוקם להם בנהרייה.

תערוכה חדשה אודות חסידי אומות העולם נפתחה במוזיאון יד ושם בחודש יוני.

בשבת, ה-15 ביוני 2013, הכנסייה תכריז את הכרתה באודוורדו פוקריני כמבורך בעיר מולדתו קרפי בצפון איטליה.

החשמן אליה אנג'לו דלה קוסטה (1872 – 1961), ארכיבישוף פירנצה (איטליה) הוכר כחסיד אומות העולם ביום ב, ה-26 בנובמבר 2012. שם החשמן ייחקק על קיר כבוד ביד ושם.

סדרה איטלקית לטלוויזיה מתמקדת על נוצרים, קתולים ופרוטסטנטים, אשר התנגדו להיטלר ולנאצים בגרמניה.

סוכנות הידיעות "רום רפורט" פרסם סרטון קצר אודות "רשת אסיזי" והצלת יהודים בימי השואה באיטליה.
האב פרנצ'סקו ברטוליו, מנהל המכללה האפיפיורית הלומברדית ב-1943, הסתיר מאות יהודים מהנאצים במכללה לפרחי הכהונה ברומא. הוא הלביש מקצתם בגלימות פרחי כהונה על מנת להגן עליהם.
המלכה אליזבט ה-2, מלכת הממלכה המאוחדת, חוגגת השנה 60 שנה על כס המלכות. מעטים יודעים שחמתה הייתה נזירה, הצילה יהודים בימי השואה וקבורה בירושלים.
ב-10 במאי 2012, בין אלה שהוכרו כאנשי מופת בכנסייה הקתולית היה אודווארדו פוקריני מקרפי, באיטליה אשר יוכרז כמבורך בכנסייה. הוא הציל יהודים רבים בימי השואה ומת במחנה ריכוז נאצי ב-1944.
למה תרצה ניצות שואה יהודייה להיקבר בבית קברות קתולי? יוסי שריד מספר את סיפורה המרתק והמרגש של טוסקה...
ביום ג, ה-28 בפברואר 2012, יד ושם קיים טקס להוקיר את הנזירה מרי-אמיליאן והאב ז'וזף קוופר המוכרים כחסידי אומות העולם מצרפת.
אתר נציגות יעקב הצדיק פרסם את הידיעה אודות טקס ההוקרה ביד ושם אשר במהלכו הכריזו על האם מרי-וורוניק (פילומן סמירס) כחסידת אומות העולם.
ב-3 בנובמבר, 2011, יד ושם בירושלים יערוך טקס להכיר בנזירה בלגית כחסידת אומות העולם.
ב-15 בספטמבר, 2011, יד ושם העניק את תואר הכבוד "חסיד אומות העולם" על האב אוטביו פוסטה ז"ל בגלל שלושים היהודים אשר הציל בימי השואה.
האב שטפן טויבנר הישוע שלח לנו רישום ביוגרפי קצר שחיבר אודות ברנרד ליכטנברג, כוהן קתולי גרמני, שאת זכרו מנציחים ביד ושם.
בחודשים הקרובים יערך ביוון טקס בו יוענק אות חסיד אומות העולם של "יד ושם" לכוהן הדת היווני, האב יואניס מרנגוס הישועי, אשר החביא ילד יווני יהודי בקהילתו באתונה במשך ימי השואה.
הוכרז כוהן הקהילה הקתולית במורנסנגו, באזור מונפרטה באיטליה, כחסיד אומות העולם על ידי שלטונות יד ושם ב-8 במאי בגלל שהסתיר משפחה יהודית בימי השואה.
בהרצאה שנתן ברומא, ב-7 באפריל 2011, מתיוש שפיטמה מקרקוב סיפר אודות חייהם האמיצים של וויקטוריה ויוסף אולמה ממרקובה בפולין, אשר הוצאו להורג יחד עם שבעה ילדיהם בגלל שהסתירו שמונה יהודים בביתם בימי השואה.