אגנס מהקהילה בירושלים כותבת לנו על חג הבאתה של מרים למקדש.

ב-5 בפברואר 1597, עשרים ושישה קתולים – ארבעה ספרדים, מקסיקני אחד, הודי אחד, כולם שליחים פרנציסקאנים, שלושה ישועים יפנים ושבעה עשר עמאים יפנים כולל שלושה נערים צעירים, כולם חברי המסדר השלישי של פרנציסקוס הקדוש, הוצאו להורג בנגסאקי בפקודת השליט הידיושי טויוטומי.

בני, פרח כהונה בנציגות, שלח לנו איור יפהפה לארבעה השבועות האחרונים בצפייה הגדולה.

ב-29 בדצמבר, הכנסייה מנציחה את זכרו של דוד המלך, ימים ספורים לאחר חג המולד.

הירונימוס הינו אחד מפרשני המקרא החשובים ביותר בתולדות הנצרות. הוא תירגם את המקרא לשפה הלטינית, תרגום ששימש את הכנסייה הקתולית לתרגום רשמי משך מאות שנים. הוא חי בבית לחם בסמוך למקום לידת המשיח.

בלוח השנה הקתולי ישנם שני חגים של מלאכים, האחד ב-29 בספטמבר הינו של שרי המלאכים, והאחר ב-2 באוקטובר למלאכים שומרים. המלאכים במקרא הינם שליחים מיוחדים של אלוהים הבאים אל האדם.

לורנזו רואיז הינו הפיליפיני הראשון שהוכרז כקדוש בכנסייה הקתולית. הוא מת על קידוש השם ביפן במאה ה-17.
האחות גבריאלה ממנזר הבנדיטיות בהר הזיתים שלחה לנו ביוגרפיה קצרה של הקדוש ווינסנט דה פול (1581 – 1660) על מנת לחגוג כראוי את זכרו.

הקדוש מתי הוא אחד שנים עשר התלמידים של ישוע ואף כתב אחד מארבעת ספרי הבשורה.

הקתולים הראשונים בקוריאה סבלו רדיפות איומות אולם שתלו את הזרעים של הכנסייה המשגשגת בקוריאה של היום.
האחות גבריאלה ממנזר הבנדקיקטיות בהר הזיתים כתבה לנו מאמר לחג הקדושה הילדגרד וון בינגן.
מרים, מקהילת חיפה, מסבירה את חשיבות החג המזכיר את סבלות מרים העלמה המבורכת, חג החל יום לאחר חג תפארת הצלב.

ב-14 בספטמבר, הכנסייה הקתולית חוגגת את חג תפארת הצלב. הצלב, כלי המתה איומה מימי הרומאים הופך להיות מפתח חיי נצח במותו ותחייתו של ישוע המשיח. החג נחוג בדיוק ארבעים יום לאחר חג הטרנספיגורציה (ישוע לבוש הדר) (ב-6 באוגוסט).

כוהן ישועי, הקדוש פיטר קלייבר עבד בקרב העבדים בדרום אמריקה והוכרז הקדוש הפטרון של העבדים.

הכנסייה הקתולית שומרת מקום מיוחד בתפילותיה למרים הבתולה המבורכת, אמו של ישוע המשיח. נוכחותה ניכרת בלוח השנה וישנם חגים רבים המנציחים את זכרה. ב-8 בספטמבר הכנסייה חוגגת את יום הולדתה של מרים.

   לוציה מקהילת ירושלים כותבת לנו אודות האם תריזה, דמות זוהרת המקרינה את אהבת אלוהים לעניים ביותר. חגה מתקיים ב-5 בספטמבר.

   ב-4 בספטמבר הכנסייה חוגגת את זכרו של משה נותן התורה. דמות מרכזית בתנ"ך, משה גם מוזכר פעמים רבות בברית החדשה.

האפיפיור גרגור הגדול היה עורך דין רומי מיומן, מנהל מוכשר, נזיר, שליח, דרשן ומעל לכל רופא נפשות ומנהיג. הוא נודע בתולדות הכנסייה כאב מוסד האפיפיורות בימי הביניים.
אוגוסטינוס מהיפון (עיר השוכנת כיום באלג'יריה) הינו אחד ההוגים הבולטים בתולדות הכנסייה. כתביו הרבים בשפה הלטינית השפיעו על התיאולוגיה הנוצרית עד עצם היום הזה.

בכל שנה,  ב-26 באוגוסט, חוגגת הכנסייה הקתולית את חגה של "הערבייה הקטנה", האחות הכרמלית מרים של ישוע הצלוב. האפיפיור יוחנן פאולוס השני הכיר בנזירה הערבייה מהגליל כמבורכת ב-1983 והאפיפיור פרנציסקוס הכיר בה כקדושה בשנת 2015.