תפילה עתיקת יומין לרוח הקודש. (הנוסח העברי אינו תרגום מילולי של המקור הלטיני).

רדיו וותיקן ביקש מהאב דוד, הממונה על הקתולים הדוברים עברית בישראל, מספר שידורים קצרים אודות שלושת הימים האחרונים בשבוע הגדול.

ז'וזף קפל הינו אומן דרום אפריקאי שצייר סדרת ציורים לאייר את דרך הייסורים בכנסיית הטריניטס הקדוש בבראמפונטיין, יוהנסבורג אשר בדרום אפריקה. בהיתר מהאומן ומרועה הכנסייה אנחנו מפרסמים כאן את הציורים ואת ההסברים שאותם כתב האומן עצמו כתפילה לשלושת הימים החשובים ביותר בלוח השנה הנוצרי: יום חמישי הגדול, יום ששי הגדול ושבת הגדול.

הפרנציסקאנים חנכו בימים אלה אתר חדש המוקש לכנסיית התחייה (הקבר) וביקור באתר מהווה חוויה נשגבה בצום הארבעים.
ע. מקהילת חיפה תרגם תפילה מיוחדת שחוברה על ידי הקדוש תומאזו מאקווינו לכל התלמידים והסטודנטים. אנו מייחלים לכל הלומדים בקהילותינו הצלחה ומבקשים שהאדון יחזק וידריך אתכם.
השנה, לפעם הרביעית, ד"ר עמנואלה מן והאחות אן-קתרין מקהילת ירושלים עוזרות לנו להבין לעומק את החלקים השונים של סעודת האדון. ארבע פעמים במשך התקופה של צום הארבעים והפסחא, ועד חג השבועות, הן יסבירו את חלקים של סעודת האדון על פי המקורות של עם ישראל והכנסייה הקדומה. כאן אנו מפרסמים את החלק הרביעי אודות ההקדשה ופועל רוח הקודש. בכל פעם יצורף אף דף מקורות.
השנה, לפעם השלישית, ד"ר עמנואלה מן והאחות אן-קתרין מקהילת ירושלים עוזרות לנו להבין לעומק את החלקים השונים של סעודת האדון. ארבע פעמים במשך התקופה של צום הארבעים והפסחא, ועד חג השבועות, הן יסבירו את חלקים של סעודת האדון על פי המקורות של עם ישראל והכנסייה הקדומה. כאן אנו מפרסמים את החלק השלישי אודות ההגשה והברכה. בכל פעם יצורף אף דף מקורות.
השנה, לפעם השנייה, ד"ר עמנואלה מן והאחות אן-קתרין מקהילת ירושלים עוזרות לנו להבין לעומק את החלקים השונים של סעודת האדון. ארבע פעמים במשך התקופה של צום הארבעים והפסחא, ועד חג השבועות, הן יסבירו את חלקים של סעודת האדון על פי המקורות של עם ישראל והכנסייה הקדומה. כאן אנו מפרסמים את החלק השני אודות דבר האלוהים. בכל פעם יצורף אף דף מקורות.
במהלך תקופת צום הארבעים, מוזמנים המאמינים לקרוא את כתבי הקודש ביתר שאת. האפיפיור ברוך (בנדיקטוס) ה-16 תיאר באגרתו האחרונה בעקבות הסינודוס אודות דבר האלוהים, "דבר האדון", שיטה ממסורת הכנסייה לקריאת הכתובים. שיטה זו מומלצת על ידי הכנסייה ועשויה להניב פרי: "lectio divina" ("קריאה רוחנית").
השנה, לפעם השנייה, ד"ר עמנואלה מן והאחות אן-קתרין מקהילת ירושלים עוזרות לנו להבין לעומק את החלקים השונים של סעודת האדון. ארבע פעמים במשך התקופה של צום הארבעים והפסחא, ועד חג השבועות, הן יסבירו את חלקים של סעודת האדון על פי המקורות של עם ישראל והכנסייה הקדומה. כאן אנו מפרסמים את התוכנית הכללית לכל התקופה והתחנה הראשונה: הווידוי. בכל פעם יצורף אף דף מקורות.

   אתר אינטרנט חדש מציע טיול ווירטואלי נפלא במקומות הקדושים בירושלים: בכותל המערבי, בכנסיית התחייה (הקבר) ובמסגד אל-אקסא.

אחת התפילות המסורתיות האהובות ביותר בכנסייה הקתולית היא תפילת המחרוזת. התפילה מתבוננת ברזי חייה של מרים שמרכזם היה בנה, ישוע המשיח. בהתבוננות כזאת המאמין משתתף באירועי חייה של מרים וחייו של ישוע.

התפילה הזאת, גם ידועה בשמה הלטינית "אבה מריה" (או בעברית "שלום לך מרים"), היא תפילה אהובה המביעה יקר וכבוד למרים העלמה המבורכת. מקורה המקראי הינו בברכת מרים בפי המלאך גבריאל בנצרת (לוקס א:28) ובברכתה של אלישבע למרים הבאה לביתה (לוקס א:42).

התפילה שישוע לימד את תלמידיו (ראה מתי ו: 9 - 13, לוקס יא: 2 - 4), אותה משננים נוצרים מכל העדות והכנסיות לעיתים יותר מפעם אחת ביום. בתפילה ביטויים מוכרים מתפילות יהודיות מתקופתו של ישוע.

השנה מדינת ישראל חוגגת ששים שנה מאז הכרזת העצמאות. הקהילות הקתוליות הדוברות עברית בארץ יתפללו יחד תפילה לשלום המדינה, לרווחתה ולפיתוחה ואנו מפרסמים כאן את התפילה. התפילה הזאת תהיה חלק מהליטורגיה בחג השבועות (הנוצרי) ביום ראשון ה-11 במאי.

 

אגנס מהקהילה בירושלים כותבת לנו על חג הבאתה של מרים למקדש.

ב-5 בפברואר 1597, עשרים ושישה קתולים – ארבעה ספרדים, מקסיקני אחד, הודי אחד, כולם שליחים פרנציסקאנים, שלושה ישועים יפנים ושבעה עשר עמאים יפנים כולל שלושה נערים צעירים, כולם חברי המסדר השלישי של פרנציסקוס הקדוש, הוצאו להורג בנגסאקי בפקודת השליט הידיושי טויוטומי.

בני, פרח כהונה בנציגות, שלח לנו איור יפהפה לארבעה השבועות האחרונים בצפייה הגדולה.

ב-29 בדצמבר, הכנסייה מנציחה את זכרו של דוד המלך, ימים ספורים לאחר חג המולד.

הירונימוס הינו אחד מפרשני המקרא החשובים ביותר בתולדות הנצרות. הוא תירגם את המקרא לשפה הלטינית, תרגום ששימש את הכנסייה הקתולית לתרגום רשמי משך מאות שנים. הוא חי בבית לחם בסמוך למקום לידת המשיח.