היה איגנציוס אחד מההוגים החשובים בכנסייה הקדומה במשך המאה הראשונה. הוא מת ברומא על קידוש השם כאשר הוכנס לקולוסיום יחד עם אריות שטרפו אותו חי.

תרזה, שחיה במאה ה-16, הייתה אישה משכילה ונזירה כרמלית שהשאירה מאחוריה כתבים חשובים שהשפיעו רבות על החיים הרוחניים בכנסייה הקתולית.

ב-11 באוקטובר, הכנסייה הקתולית חוגגת את זכרו של האפיפיור יוחנן ה-23 (1881-1963). תקופת כהונתו כאפיפיור (1958-1963) שינתה את פני הכנסייה כאשר הוא יזם את המועצה הוותיקנית השנייה. יהודים וקתולים זוכרים אותו כ"האפיפיור יוחנן הטוב".

לוציה, חברה בקהילת ירושלים, כותבת לנו אודות אברהם אבינו לרגל החג שלו בכנסייה הקתולית – ב-9 באוקטובר.

אנו מאחלים לכל ידידינו היהודים חג סוכות שמח! האב דויד נויהאוז הישועי מציע תשובה לשאלה: מה קרה לחג הסוכות במסורת הנוצרית?

בלוח השנה הקתולי ישנם חגים רבים מוקדשים לזכרה של מרים הבתולה המבורכת מנצרת ואם ישוע המשיח. מוצא החג של מרים גברתנו של המחרוזת בימי הביניים כאשר, על פי המסורת, מרים התגלתה לדומניקוס הקדוש ומסרה לו את המחרוזת כתפילה עממית שהמסדר הדומיניקאני הפיץ בכל העולם הקתולי.

ב-4 באוקטובר הכנסייה הקתולית חוגגת את חגו של פרנצ'סקו מאסיזי שנולד ב-1181 והלך לעולמו ב-1226. הוא נולד לתוך משפחה אמידה מאוד אבל וויתר על העושר ובחר בעוני וכך הציג בפני בני דורו מהו תלמיד אמיתי של ישוע. הוא יחד עם אלה שהלכו בעקבותיו נדדו ממקום למקום ללא רכוש בשמחה גדולה והטיפו לעם על אהבתו של אלוהים לכל הבריות.

חיה הנזירה הכרמלית, תרז של ישוע העולל, בצרפת במאה ה-19 והתפרסמה בגלל כתביה האוטוביוגרפיים שגילו את חיי הקדושה של אישה פשוטה ומלאת אנרגיה בתוך מנזר של נזירות שאינן יוצאות לעולם אלא מתפללות יומם ולילה. הספר הפך למקור השראה של הקתולים רבים.

איגנציוס מלויולה ייסד את מסדר האבות הישועים שכינה "חבורת ישוע" במאה ה-16. כמו כן הוא העניק לכנסייה את השיטה לנהל "תרגילים רוחניים" העוזרים למאמין לבחון את דרכו בחיים.
שתי האחיות קיבלו את ישוע לביתם בבית-ענייה ולאחר מכן הובילו את ישוע לקבר אחיהם אלעזר.
יהויקים וחנה הינם ההורים של מרים, אם ישוע, ובכן הסבים של ישוע המשיח. על אף שהם אינם מוזכרים בכתבי הברית החדשה, כתבים מאוחרים יותר מספרים את סיפורם.
שרבל, נזיר וכוהן דת מרוניטי לבנוני, חי חיי התמסרות לאלוהים כאיש תפילה. בכנסייה המרוניטית, שרבל אחד הקדושים האהובים ביותר.
תלמידה של ישוע, מרים המגדלית נשארה עם ישוע עד הסוף כשמת על הצלב וגם הייתה מראשוני העדים לתחייתו.
ירמיהו מגדולי נביאי ישראל אשר התייסר רבות בגלל נאמנותו לאל בתקופה של חטא וסירוב לדבר האלוהים. הכנסייה הקתולית זוכרת אותו ב-21 ביולי כל שנה.

הנביא המקראי אליהו דמות מרכזית בספרי תולדות עם ישראל. המסורת קושרת אותו עם הר כרמל והנוצרים בארץ חוגגים אותו ב-20 ביולי כל שנה ובאופן מיוחד בחיפה.

בחג זה, הכנסייה זוכרת את מרים, המגנה על הנזירים הכרמלים, שהתיישבו על הר הכרמל בחיפה.

דניאל, מקהילת יפו, שלח אלינו מאמר קצר אודות הקדוש הפרנציסקאני בונבנטורה שכתיאולוג דגול הינו גם אחד המורים של הכנסייה. חגו מתקיים ב-15 ביולי*.

הנזירה גבריאלה ממנזר הבנדיטיות של הר הזיתים שלחה אלינו מאמר שכתבה אודות ברוך הקדוש אשר הכנסייה חוגגת את חגו ב-11 ביולי.

מריה גורטי הייתה בת 11 בלבד כאשר היא נרצחה על ידי בחור צעיר שרצה לאנוס אותה. היא הקדושה הפטרונית של קורבנות האונס.
השליח תומא הקדוש זכור מפאת ספקו כאשר סיפרו לו חבריו השליחים שישוע קם לתחייה והופיע אליהם. על פי מסורת אחת, הוא הביא את האמונה בישוע הקם לתחייה עד להודו.