ב-9 באוגוסט הכנסייה הקתולית חוגגת חג לזכרה של אדית שטיין, הפילוסופית היהודייה-הגרמנייה וההוגה המיסטית הקתולית שהפכה להיות נזירה כרמלית בשם תרזה בנדיקטה של הצלב. יחד עם אחותה היא נספתה באושוויץ.

הקדוש דומיניק אחד ממייסדי המסדרים החשובים ביותר לנזירים בתולדות הכנסייה הקתולית. חגו חל ב-8 באוגוסט כל שנה.

לוציה מהקהילה בירושלים כותבת אודות החג. החג (חג היפע, ההשתנות או הטרנספיגורציה) נוסד על מנת להנציח אירוע שמתואר בשלושת ספרי הבשורה הסינופטיים וכמוכן באיגרת שמעון כיפא (פטרוס) השנייה. בהתקרב זמן ייסוריו ומותו, ישוע התיר לשלושה נבחרים מבין תלמידיו לראות את הדרו.

ז'אן-מרי וויאניי הקדוש מכונה "כוהן ארס" ומשמש מופת לכוהני הדת העובדים בקהילות. בצניעות הוא עבד שנים רבות בטיפוח האמונה של המאמנים שעליהם השגיח במסירות ובאהבה.
בימי המלך אנטיוכוס אפיפאנס הרביעי (שנות 175 – 163 לפני לידת ישוע המשיח), נגזרו על היהודים גזרות קשות בניסיון המלך להכחיד את האמונה באלוהי ישראל והחיים על פי תורת משה. ספר מכבים ב, ספר שאינו נכלל בתנ"ך אולם נשמר כחלק מהמקרא הנוצרי, מתאר את הסבל של עם ישראל בימים אלה.

ב-29 ביוני הכנסייה חוגגת זכרם של שני שליחיה הגדולים מראשית ימיה, שמעון כיפא (פטרוס) ושאול (פאולוס), שפעלו רבות על מנת להקים קהילות מאמינים בישוע הקם לתחייה. ה-29 ביוני הינו יום מותם על קידוש השם ברומא.

איריניאוס מליון היה אחד מגדולי אבות הכנסייה במאה השנייה. הוא היה הגמון והשפיע רבות על ההתפתחות של התאולוגיה הנוצרית.
ב-24 ביוני, שישה חודשים לפני חג המולד, הכנסייה חוגגת את הולדתו של יוחנן המטביל, שגילם תפקיד חשוב בחייו של ישוע המשיח.

דניאל מקהילת יפו שלח לנו מאמר שכתב אודות אנטוניוס הקדוש מפדואה, נזיר ומורה דגול של הכנסייה, שנולד ב-1195 ונפטר ב-1231. הוא גם משמש פטרון של הקוסטודיה של ארץ הקודש של הפרנציסקאנים.

יום החג הינו 19 יום אחרי חג השבועות, תמיד ביום שישי. על אף מסורת עתיקת יומין של חלוקת כבוד לליבו של ישוע, רק במאה השבע עשרה, הנזירה מרי-מרגרט אלקוק, בהדגישה את חשיבותו של הלב של ישוע, הצליחה להפיצו באופן עממי.

בר-נבא הקדוש הינו הקדוש הפטרון של קפריסין, תלמיד יהודי מהאי ההוא שהיה למופת של החיים הנוצריים בראשית הכנסייה.

אפרם הקדוש היה אחד מאבות הכנסייה שכתב בשפה הסורית (סירייאנית – הניב הנוצרי של השפה הארמית) והוא פרסם שירי דת, שירה וגם פרשנות מקרא מרתקת.

החג נחוג ביום החמישי אחרי יום הראשון של הטריניטס (חג אלוהים אחד, אב, בן ורוח הקודש) מאז המאה ה-13. בקהילות ברחבי העולם נוטים להעביר את החג ליום ראשון כדי שהמאמינים יוכלו להשתתף בחג.

יוסטין מרטיר הינו בין אבות הכנסייה החשובים והוא נולד בארץ הקודש. חיבורו "השיח עם טרפון" מהווה עדות חשובה לשיח בין נוצרים ויהודים במאה השנייה.

החג הזה מזכיר לנו את ביקורה המשמח של מרים הבתולה המבורכת אצל אלישבע, קרובתה ואם יוחנן המטביל. החג בא בתום חודש מרים.

החג של רז האלוהים - האב והבן ורוח הקודש - אלוהים אחד מתקיים ביום הראשון אחרי חג השבועות. החג מתרכז באחדותו של האלוהים בתום החגים העיקריים בלוח השנה הנוצרי.

חמישים יום אחרי חג הפסחא, שבו חוגגים את תחייתו של ישוע המשיח מבין המתים, הכנסייה חוגגת את חג השבועות, שבו חוגגים את מתן רוח הקודש לתלמידים של ישוע.

ב-17 במאי, הכנסייה הקתולית זוכרת את הבישופים של ירושלים אשר חייהם נודעו כחיי קדושים.

מתתיה הינו השליח שנבחר לאחר עלייתו של ישוע השמיימה על פי ספר מעשי השליחים א.

חג עלייתו של ישוע השמיימה נחוג ביום חמישי בשבוע השישי לאחר חג הפסחא (ארבעים יום לאחר החג הגדול). לוציה, מקהילת ירושלים, מסבירה לנו את חשיבותו של החג.