נצרת, ישראל – 30 בדצמבר 2017

יום השנה לאירוע כלשהו נקרא לרוב "יום סוכריות" או "יום ברזל": "סוכריות" בשל המתיקות המפצה על חוויות קשות או מרות בדרך;

ב -1 בינואר 2018, רשות האוכלוסין וההגירה בישראל פירסמה הודעה על יישום תוכנית עבור מבקשי המקלט מסודאן ומאריתריאה, המציעה להם בחירה בין שתי אופציות: יציאה או כליאה..

ב-29 באוגוסט 2017, הארכיבישוף פיירבטיסטה פיצבלה, המנהל מטעם האפיפיור של הפטריארכיה הלטינית, שלח מכתב לכל אלה העובדים בצוות של תיאום עבודת הכנסייה עם המהגרים ולכל קהילות המהגרים אודות הפטרותו של האב דוד.

מחברת השיר, ורסאן שייר, היא פליטה מסומאליה, המתגוררת באנגליה. השיר תורגם לעברית על ידי רעות בן-יעקב. אנו מפרסמים את השיר הזה במהלך השבוע הגדול, שבוע לזכרו של ייסוריו של ישוע, ובמהלכו נתפלל למען כל הסובלים והמתייסרים עוד היום, במיוחד אלה שנמלטים ממולדתם.

שלושה חוקרים, אריתרייאי החי בשוודיה ושני חוקרים הולנדים מאוניברסיטת טילברג, הוציאו לאור דין וחשבון אודות הסחר בבני אדם בסיני.

צוות טלוויזיה מברזיל בא לצלם ווידיאו אודות עבודת הכנסייה בקרב אוכלוסיית מהגרי העבודה בתל אביב בקפלת רחמי האלוהים בתל אביב בשבת, ה-23 בפברואר 2013.

ראשי הכנסייה הקתולית בארץ הקודש פרסמו היום, ה-20 בפברואר 2014, גלוי דעת ובו קריאה לעיריית תל אביב להפסיק את מבצע סגירת בתי תפילה של קהילות המהגרים בדרום תל אביב.

הטקסט של דרשת האב דוד נויהאוז, סגן הפטריארך הלטיני ומתאם עבודת הכנסייה עם המהגרים בישראל, אשר את דבריה נשא ב-18 בינואר 2014 בכנסיית אנתוני הקדוש ביפו.

במסר החשוב של האפיפיור שנמסר בלבנון במהלך ביקורו שם ב-14 בספטמבר 2012, הוא דן ארוכות בתופעת ההגירה. אנו מפרסמים כאן את הקטע הזה מהמסר.
מועצת הבישופים הקתולים בארץ הקודש חידשה את קריאתה לזכות קרבנות הסחר בבני אדם בסיני. הקריאה המחודשת פורסמה ב-9 באוגוסט 2012 נוכח פרישת הכוחות המצריים באזור.
אסיפת הבישופים הקתולים בארץ הקודש פרסמה הצהרה המביעה דאגה עמוקה לגבי האירועים אשר התרחשו בתל אביב בליל ה-23 במאי 2012.
אסיפת הבישופים הקתולים בארץ הקודש פרסמו הצהרה המביעה דאגה עמוקה לגבי גורל מבקשי המקלט העושים את דרכם בסיני ונופלים קרבן לסוחרים בבני אדם, המתעללים בהם ומחזיקים בהם כבני ערובה.