ב-6 במאי 2012, הבישוף וולים שומאלי, סגן הפטריארך הלטיני, ערך את סעודת האדון בקבילת ירושלים. אנו מפרסמים כאן את דרשתו במעמד זה.
אנו מפרסמים כאן את הטקסט של דרשתו של האב שרל גלישה, ראש המנזר הבנדיקטיני באבו גוש לרגל חג יעקב הצדיק בנציגות יעקב הצדיק. הטקסט בצרפתית.

הפטריארך הלטיני פואד טוואל ערך את מיסת חג הבאתו של ישוע לבית המקדש בקיהלת ירושלים ביום א, ה-5 בפברואר, 2012. אנו מפרסמים כאן את דרשתו.

הנציגות הקתולית הדוברת עברית בישראל מפרסמת גילוי דעת אודות ההצהרה בנושא מידותיו של האפיפיור פיוס ה-12. גילוי הדעת חתום על ידי הממונה על הקהילות הדוברות עברית בישראל וכוהני הנציגות.

בבוקר של ה-12 באוקטובר, 2010, האב דוד נויהאוז הישועי, סגן הפטריארך הלטיני לקתולים דוברים עברית בישראל, נשא דברים בפני האפיפיור והמשתתפים בסינודוס ברומא. אנו מפרסמים כאן את דבריו.

בשבת, ה-25 באפריל 2009, רומן קמינסקי הוסמך לכהונה בידי הפטריארך של ירושלים, פואד טוואל בכנסיית התחייה באבו גוש. אנו מפרסמים כאן את דרשת הפטריארך.

ב-8 ביוני 2008, סוכנות הידיעות הקתולית, זניט, פרסמה ראיון עם האב דויד נויהאוז הישועי, המזכיר הכללי של הנציגות הקתולית הדוברת עברית בישראל והאחראי על הקהילה בחיפה. אנחנו מפרסמים כאן את הטקסט המלא של הראיון באנגלית.

לקרוא את הראיון בספרדית

לקרוא את הראיון באיטלקית

לקרוא את הראיון בגרמנית

הדרשה של הסגן של הפטריארך לקהילות הקתוליות הדוברות עברית בישראל לרגל חגיגת 50 שנה לקיום מפעל יעקב הצדיק וההתחלה הרשמית של קהילות דוברות עברית בישראל.

דרשת הפטריארך מישל סבאח בביקורו אל קהילת באר שבע במוצאי שבת, 1.12.2007.

נצרת, ישראל – 30 בדצמבר 2017

יום השנה לאירוע כלשהו נקרא לרוב "יום סוכריות" או "יום ברזל": "סוכריות" בשל המתיקות המפצה על חוויות קשות או מרות בדרך;

ב -1 בינואר 2018, רשות האוכלוסין וההגירה בישראל פירסמה הודעה על יישום תוכנית עבור מבקשי המקלט מסודאן ומאריתריאה, המציעה להם בחירה בין שתי אופציות: יציאה או כליאה..

ב-29 באוגוסט 2017, הארכיבישוף פיירבטיסטה פיצבלה, המנהל מטעם האפיפיור של הפטריארכיה הלטינית, שלח מכתב לכל אלה העובדים בצוות של תיאום עבודת הכנסייה עם המהגרים ולכל קהילות המהגרים אודות הפטרותו של האב דוד.

מחברת השיר, ורסאן שייר, היא פליטה מסומאליה, המתגוררת באנגליה. השיר תורגם לעברית על ידי רעות בן-יעקב. אנו מפרסמים את השיר הזה במהלך השבוע הגדול, שבוע לזכרו של ייסוריו של ישוע, ובמהלכו נתפלל למען כל הסובלים והמתייסרים עוד היום, במיוחד אלה שנמלטים ממולדתם.

שלושה חוקרים, אריתרייאי החי בשוודיה ושני חוקרים הולנדים מאוניברסיטת טילברג, הוציאו לאור דין וחשבון אודות הסחר בבני אדם בסיני.

צוות טלוויזיה מברזיל בא לצלם ווידיאו אודות עבודת הכנסייה בקרב אוכלוסיית מהגרי העבודה בתל אביב בקפלת רחמי האלוהים בתל אביב בשבת, ה-23 בפברואר 2013.

ראשי הכנסייה הקתולית בארץ הקודש פרסמו היום, ה-20 בפברואר 2014, גלוי דעת ובו קריאה לעיריית תל אביב להפסיק את מבצע סגירת בתי תפילה של קהילות המהגרים בדרום תל אביב.

הטקסט של דרשת האב דוד נויהאוז, סגן הפטריארך הלטיני ומתאם עבודת הכנסייה עם המהגרים בישראל, אשר את דבריה נשא ב-18 בינואר 2014 בכנסיית אנתוני הקדוש ביפו.

במסר החשוב של האפיפיור שנמסר בלבנון במהלך ביקורו שם ב-14 בספטמבר 2012, הוא דן ארוכות בתופעת ההגירה. אנו מפרסמים כאן את הקטע הזה מהמסר.
מועצת הבישופים הקתולים בארץ הקודש חידשה את קריאתה לזכות קרבנות הסחר בבני אדם בסיני. הקריאה המחודשת פורסמה ב-9 באוגוסט 2012 נוכח פרישת הכוחות המצריים באזור.
אסיפת הבישופים הקתולים בארץ הקודש פרסמה הצהרה המביעה דאגה עמוקה לגבי האירועים אשר התרחשו בתל אביב בליל ה-23 במאי 2012.