אנחנו מפרסמים כאן תרגום לעברית של דברי האפיפיור ברוך (בנדיקטוס) ה-16 בבית הכנסת ברומא בשעת ביקורו ביום א, ה-17 בינואר 2010.

ב-2 במרץ 2011, הוועד המתאם היהודי הקתולי פרסם הצהרה משותפת לאחר תום המפגש בפריז. הוועד מביא יחד את הוועד היהודי הבינלאומי להתייעצות בינדתית והוועד ליחסים דתיים עם היהודים של הוותיקן.
בשנת 2010, הכנסייה פרסמה את ספר ה-"יוקט", נוסחת ספר תורת הכנסייה (הקטכיזם) לצעירים. הפיצו את הכרך הזה בין הצעירים שהשתתפו ביום הנוער העולמי במדריד. אנו מפרסמים כאן את הקטע הקצר העוסק ביחס בין הכנסייה ליהודים.

בשנת 2000, הפרויקט הלאומי לחוקר היהודי פרסם גילוי דעת חשוב, שחתמו עליו מאות רבנים, חוקרים ומנהיגים קהילתיים שברצונם היה להשיב על ההצהרות החיוביות של הכנסייות הנוצריות אודות היהדות והעם היהודי. אנו מפרסמים כאן את גילוי הדעת החשוב הזה.

על אף שהסינודוס לכנסייה הקתולית במזרח התיכון שהתקיים ברומא בחודש אוקטובר התרכז בעיקר על החיים בתוך הכנסייה, הנוצרים במזרח התיכון חיים כמיעוט בין אחים מוסלמים ברוב ארצות המזרח התיכון וכמיעוט בין אחים יהודים במדינת ישראל. כאן אנו מפרסמים את הקטעים במסר הסופי הפונים אל אחינו היהודים והמוסלמים.
התייעצות הלסינקי אודות ההמשכיות היהודית בגוף המשיח התכנסה לפעם השנייה והשנה בפריז. בין המשתתפים היה האב דוד נויהאוז, הממונה על הקתולים הדוברים עברית בישראל.
הועדה המשותפת של משלחות הרבנות הראשית לישראל ומועצת הכס הקדוש ליחסים דתיים עם היהודים נפגשה ברומא מה-27 ועד ה-30 במרץ, 2012. להלן הטקסט המלא של ההצהרה המשותפת שלהם.

אנו מפרסמים כאן את המסמך המסכם של מפגש הוועד הדו-צדדי של משלחת הוועד ליחסים דתיים עם היהודים של הכס הקדוש והמשלחת מהרבנות הראשית במדינת ישראל. המפגש שארך ארבעה ימים הסתיים ב-20 בינואר, 2010 ברומא.

במסמך שהתפרסם מאת האפיפיור ברוך (בנדיקטוס) ה-16 אודות דבר האל, הוא מתייחס גם ליחסים בין יהודים לנוצרים. בגלל חשיבות הנושא אנו מפרסמים כאן את תוכן הפסקה (מספר 43).

באתר אינטרנט קנדי, SCARBORO MISSIONS, אחות ציון לוסי תורסון, פרסמה רשימת ציוני דרך ארוכה המבטאת את השינוי הדרמטי ביחסים בין הכנסייה הקתולית לבין העם היהודי בעשורים האחרונים.

ביום ד, ה-13 באוקטובר, 2010, ביום השלישי של עבודת הסינודוס לכנסייה הקתולית במזרח התיכון, הרב דוד רוזן נשא את דבריו בפני הסינודוס. כאן אנו מפרסמים את דברין באנגלית.

אנו מפרסמים כאן את הצהרת הוועד המשותף של משלחת הרבנות הראשית של מדינת ישראל והוועד ליחסים דתיים עם העם היהודי של הכס הקדוש. ההצהרה פורסמה ב-31 במרץ 2011, בתום המפגש שארך שלושה ימים בירושלים. המפגש הוקדש לנושא: "אתגרים של אמונה והנהגה דתית בחברה חילונית".
ב-22 בספטמבר, במהלך ביקורו בן ארבעה ימים לגרמניה, האפיפיור בנדיקטוס ה-16 נאם בפני נציגי הקהילה היהודית בבנין הרייכסטאג (הפרלמנט) הגרמני בברלין. אנו מפרסמים כאן נוסח לא רשמי של דבריו בעברית.
ג'ון מייר הינו אחד מפרשי המקרא הגדולים בן זמננו וכבר כתב ארבעה כרכים אודות ישוע היהודי, ניסיון לאסוף כל מה שניתן לדעת מבחינה היסטורית אודות האיש ישוע מנצרת.

אנחנו זוכרים את הביקור של האפיפיור יוחנן פאולוס ה-2 לבית הכנסת ברומא ומודים לאלוהים. שם הוא התקבל על ידי הרב אליו טואף והקהילה היהודית. ביקור זה היווה עוד מהפך בדרך הארוכה שבה צועדת הכנסייה הקתולית לקראת הפיוס עם העם היהודי.

מובא להלן תרגום לא רשמי של קטע חשוב מתוך ספרו החדש של האפיפיור ברוך (בנדיקטוס) ה-16 הדן באחראיות לצליבתו של ישוע. הספר ייצא לאור ביום חמישי הבא, ה-10 במרץ 2011. הקטע עורר תגובות רבות חיוביות רבות בעולם היהודי.
בקטעים שפורסמו היום, יום רביעי, ה-2 במרץ, 2011, ברור שהאפיפיור ברוך (בנדיקטוס) ה-16 יתרום תרומה חשובה לתהליך ההתפייסות בין נוצרים לבין יהודים בכרך השני של פרסומו "ישוע מנצרת".
דניאל, חבר בקהילת ירושלים שלח לנו ווידיאו קליפ של איש יהודי המפנה שאלה אל חוסה-מריה אסקריבה הקדוש, מיסד "מפעל האל" (אופוס דייאי).

ננסי קליקוב-מקסוול מתארת את חווייתה כספרנית יהודייה במכללה קתולית בארצות הברית. המאמר הופיע (באנגלית) בעיתון היהודי "וורפארט" ב-9 בפברואר 2010.

הרב דויד רוזן, נציג חשוב של הרבנות הראשית לישראל בדו-שיח עם הכנסייה הקתולית, תרם את המאמר הבא לאתר של המכון לחקר מדיניות יהודית, ביום חמישי, ה-28 במאי 2009.