נאום לרגל יום השואה הבינלאומי (ב-27 בינואר 2016) של מונסיניור ינוש אורבנצ'יק, נציג הכס הקדוש במפגש ה-1086 של הארגון לביטחון ולשיתוף הפעולה באירופה, מה-21 בינואר 2016.

הצהרה משותפת בנושא הפגישה של הוועדה המשותפת של המשלחות של הרבנות הראשית לישראל והוועדה של הכס הקדוש ליחסים הדתיים עם היהודים התפרסמה ב-17 בדצמבר 2015 לאחר יומיים של דיונים בירושלים.

ביום ה, ה-10 בדצמבר 2015, הוועדה של הכס הקדוש ליחסים דתיים עם היהודים פרסמה מסמך חדש בנושא היחסים בין יהודים לקתולים.

ב-3 בדצמבר 2015, קבוצה של רבנים אורתודוקסים פרסמה הצהרה על הנצרות לאור העמקת הדיאלוג בין יהודים לנוצרים:

בטקס שהתקיים ביום ב, ה-23 בנובמבר 2015, מנהיגי יהדות צפרת פרסמו מסמך הדן ביחסים בין יהודים לקתולים והגישו אותו לחשמן אנדרי וונט-טרווי, ארכיבישוף פריז.

סרט שהופק על ידי המועצה האפיפיורית לדיאלוג הבין-דתי חוגג את חמישים השנה לפרסום "נוסטרה אייטאטה" (בזמנינו).

הצהרת היוועצות הלסינקי על המסורת היהודית והנוצרית - 2014

באיגרתו למאמינים "שמחת הבשורה", האפיפיור פרנציסקוס אף מתייחס ליחס הכנסייה לעם היהודי.

ביום ב, ה-24 ביוני 2013, האפיפיור פרנציסקוס קיבל משלחת של הוועידה היהודית הבינלאומית להתייעצויות בין-דתיות (IJCIC). כאן טקסט דבריו:

הועדה המשותפת של משלחות הרבנות הראשית לישראל ומועצת הכס הקדוש ליחסים דתיים עם היהודים נפגשה בירושלים מה-29 ועד ה-30 באפריל 2013. להלן הטקסט המלא של ההצהרה המשותפת שלה.

גרי שפרוך מהוועד היהודי האמריקני כתב מאמר מרתק בנושא תרומת הרב וההוגה היהודי הדגול אברהם יהושע השל לכתיבת מסמך מועצת הוותיקן השנייה אודות היחסים עם בני הדתות האחרות.

ב-28 באוקטובר 2012, מועצת הוותיקן השנייה פרסמה את המסמך אודות היחסים עם בני הדתות האחרות. עיתון הארץ (באנגלית) ציין את האירוע עם מאמר שנכתב על ידי דוד גרין.

אנו מפרסמים כאן קטע קצר מספרו של ג'ון קונלי "מאויב לאח: המהפך בעמדת הכנסייה כלפי היהודים, 1933-1965" בכדי להנציח את מועצת הוותיקן השנייה שהחלה ב-11 באוקטובר 1962 לפני חמישים שנה.
אנו מציגים כאן את חלק המסר האפיפיורי הדן ביחסים עם יהודים ומוסלמים.
מאמר שפורסם בעיתון היהודי "פורוורץ" מגלה את השפעתם של כמה יהודים קתולים במועצת הוותיקן השנייה ביחס ליחסים בין הכנסייה והעם היהודי.
אנו מפרסמים כאן חלק ממסמך חשוב שהתפרסם בשנת 2001 מטעם הוועד מאפיפיורי למקרא תחת הכותרת: "העם היהודי ו כתביו בכתבי הקודש הנוצריים".
הכנס השלישי של התייעצות הלסינקי התקיים בברלין מה-29 ביוני ועד ה-3 ביולי והמשתתפים פרסמו את ההצהרה הבאה:
ב-1 ביולי 2012, הנהלת יד ושם פרסמה גילוי דעת אודות שינוי הכתוב אודות עמדת האפיפיור והוותיקן בתקופת השואה.
התייעצות הלסינקי הינה שיתוף פועלה חדש אשר מכנסת יחד חוקרים נכבדים – כולם יהודים – מספקטרום רחב של מסורות מאמינות בישוע. הם יקיימו את הכנס השנתי שלהם בברלין, מה-29 ביוני ועד ה-1 ביולי.
ב-16 במאי 2012, החשמן קורט קוך, נשיא המועצה האפיפיורית לקידום אחדות הנוצרים וראש הוועד האפיפיורי ליחסים הדתיים עם היהודים, דיבר בכנס שהתקיים באוניברסיטת ה-,אנג'ליקום" האפיפיורית ברומא ושאורגן בתיאום עם מרכז יוחנן פאולוס ה-2 לדיאלוג בינדתי, אשר אותו מנהל הרב ג'ק במפורד. הרצאתו הייתה החמישית בסדרת ההרצאות על שם ברי, סדרה המקבלת תמיכה מהקרן רסל ברי בניו יורק.