אחינו אנטון מקהילת הביאטיטוד מדווח שהחוברת "אדית שטיין" כעט נמצאת באינטרנט ונגישה לכל המעוניין בה.

הודות לד"ר איתן והאב רפיק מקהילת ירושלים אנחנו יכולים לפרסם בעברית את המסמך שנשלח לכל הקהילות בעולם לקראת אספת הבישופים בנושא המשפחה אשר תתקיים בחודש אוקטובר 2014.

סרט תיעודי לטלוויזיה אשר מתמקד בחייו של החשמן ז'אן-מרי לוסטיגר, ארכיבישוף של פריז (1926 – 2007) שהופק על ידי ז'אן-איב פישבך.

מסמך מועצת הוותיקן השנייה "בזמננו", שיצא לאור ב-28 באוקטובר 1965, הבהיר את עמדת הכנסייה כלפי הדתות האחרות. המסמך מהווה את הבסיס לדיאלוג עם הדתות האחרות. אנו מפרסמים כאן לפעם הראשונה תרגום של המסמך כולו שנעשה על ידי דימה מקהילת ירושלים.

ביום א, ה-28 באוקטובר 2012, סינודוס הבישופים על הפצת האמונה החדשה מסתיים ברומא. הבישופים הפנו את מסרם הסופי לכנסייה. אנו מפרסמים כאן קטעים מהמסר בעברית.

אנו שמחים לפרסם כאן, הודות לדימה מקהילת ירושלים, את המסר האפיפיורי "הכנסייה במזרח התיכון", אשר נחתם על ידי האפיפיור בנדיקטוס ה-16 במהלך ביקורו בלבנון, בשפה העברית.

אנו מפרסמים כאן סיכום 86 העמודים של מסר האפיפיור "הכנסייה במזרח התיכון" אשר בא בעקבות הסינודוס המיוחד בנושא הכנסייה הקתולית במזרח התיכון אשר התקיים ב-2010.
במהלך חודש רמדאן, שיומו הראשון חל ב-20 ביולי 2012, ואשר במהלכו המוסלמים צמים למשך חודש, ראוי לזכור את מה שמועצת הוותיקן השנייה לימדה אודות המוסלמים בפסקה השלישית של המסמך "נוסטרה אייטאטה" (הדן ביחסים עם הדתות נלא נוצריות).
אנו מפרסמים תרגום לא רשמי של הטקסט שהוכן להכרזת האפיפיור יוחנן פאולוס ה-2 כמבורך ב-1 במאי 2011.

בתום הדיונים, האבות הסינודאליים פרסמו מסר למאמינים בבית ולעולם הרחב. אנו מסכמים כאן את תוכנו בעברית בעקבות הפרסום השלילי למדי בעיתונות הישראלית והתגובות החריפות של פקידי הממשל. ניתן לקרוא את הטקסט המלא באתר הוותיקן.

מריאן מבאר שבע מדווחת

איימי קרוניש ואלי טל אל ביימו את הסרט התיעודי (משנת 2001) בנושא היחסים בין עם ישראל לבין הכנסייה הקתולית לאור עליית הרגל של האפיפיור יוחנן פאולוס ה-2 לארץ הקודש בשנת 2000.

מרצה צרפתי-ישראלי בפקולטה לתיאולוגיה הפרוטסטנטית באוניברסיטת שטרסבורג, ערן שועלי, פרסם מאמר המבוסס על עבודת הדוקטורט שלו על תרגומי הברית החדשה לעברית.

אנו מפרסמים כאן את הקישורים לשני סרטונים תיעודיים המדווחים על התפתחות הדיאלוג היהודי-קתולי מאוסטרליה ומצרפת.

האפיפיור פרנציסקוס נפגש עם נציגי ועידת הרבנים האירופיים, מועצת הרבנים של אמריקה וועדת הרבנות הראשית בישראל אשר מקיימת דיאלוג עם ועדת הכס הקדוש ליחסים דתיים עם היהדות. הם באו אצלו בליווי הפרופסור ריקרדו די סניי, הרב הראשי של רומא, ביום ה, ה-31 באוגוסט 2017.

חברי התייעצות הלסינקי אודות ההמשכיות היהודית בגוף המשיח קיימו את הכנס השישי של ההתייעצות בקרקוב מה-223 ועד ה-27 ביוני 2017. המשתתפים פרסמו את ההצהרה הבאה:

ביום ה, ה-23 בפברואר 2017, האפיפיור פרנציסקוס קיבל את פניה של משלחת יהודים מארגנטינה אשר העניקה לו נוסח מאויר חדש של התורה.

האוניברסיטה הפתוחה קיימה יום עיון ב-9 ביוני 2016 על היחסים בין יהודים לנוצרים. אנחנו מפרסמים כאן את ההרצאות והדיון.

הצהרה משותפת בנושא הפגישה של הוועדה המשותפת של המשלחות של הרבנות הראשית לישראל והוועדה של הכס הקדוש ליחסים הדתיים עם היהודים התפרסמה ב-30 בנובמבר 2016 לאחר יומיים של דיונים ברומא.

ב-7 באפריל 2016, הוועד המתאם היהודי הקתולי פרסם הצהרה משותפת לאחר תום המפגש בוורשה. הוועד מביא יחד את הוועד היהודי הבינלאומי להתייעצות בינדתית והוועד ליחסים דתיים עם היהודים של הוותיקן.