ב-14 במרץ 2013, האפיפיור פרנסיסקוס ערך את המיסה בקפלה הסיסטינית ונשא את דרשתו הראשונה כאפיפיור בפני החשמנים שהתכנסו שם. דימה, חבר הקהילות, תרגם את הדרשה.

ביום א, ה-24 בפברואר 2013, האפיפיור בנדיקטוס דרש בפעם האחרונה בתפילת "המלאך", תפילה אשר מתפללים הקתולים באופן מסורתי במחצית היום. הוא נשא את דבריו בפני אלפי מאמינים אשר התכנסו בכיכר פטרוס הקדוש ברומא.

דימה, חבר מהקהילות, תרגם לעברית את מסר האפיפיור לרגל צום הארבעים, אשר החל אמש.

מסר "לעיר ולעולם" ניתן כל שנה ביום חג המולד על ידי האפיפיור. השנה, דימה, חבר הקהילות, תרגם אותו לעברית והתרגום שולב בין השפות בווידיו היו-טיוב באתר הוותיקן.

בנדיקטוס ה-16 שלח מסר למוסלמים לקראת סוף רמדאן. המסר נאש את חתימתו של החשמן ז'אן-לואי טוראן, נשיא המועצה האפיפיורית לדו-שיח בין-דתי.

ב-15 למאי 2009, נשא האפיפיור את נאום הפרידה שלו בנמל תעופה בן-גוריון לפני העלייה למטוס וחזרתו לרומא.

ככל שנה, האפיפיור מפרסם מסר על מנת לכוון את המאמינים בכניסתם לתקופת צום הארבעים, התקופה שמובילה לחג הפסחא.

טקסט נאום האפיפיור שנשא בעת הביקור אצל הרבנים הראשיים בהיכל שלמה, מושבם של שני הרבנים הראשיים, לאחר הביקור בכותל המערבי, ירושלים.

במכתב מה-1 בספטמבר 2011, שנשלח לקרדינל ריינהרד מקס, לפני ביקורו בגרמניה, האפיפיור בנדיקטוס ה-16 מפנה את תשומת הלב לנושא הדו-קיום בקרב דתות העולם טרם שני מפגשים בין-דתיים חשובים שיתקיימו במינכן ובאסיזי. אני מפרסמים כאן את טקסט המכתב באנגלית.

להלן הטקסט של דרשתו של האפיפיור ברוך (בנדיקטוס) ה-16 במהלך סעודת האדון שהתקיימה בהר הקפיצה בנצרת ביום חמישי ה-14 במאי 2009.

בערך מיליון וחצי בני אדם התכנסו בוותיקן על מנת להשתתף בטקס הכרזתו של יוחנן פאולוס השני כמבורך אשר התקיים ב-1 במאי 2011.

להלן הטקסט של דרשתו של האפיפיור ברוך (בנדיקטוס) ה-16 במהלך סעודת האדון שהתקיימה למרגלות הר הזיתים בירושלים ביום שלישי ה-12 במאי 2009.

ב-11 במאי 2009, האפיפיור ברוך (בנדיקטוס) ה-16 ביקר ביד ושם בירושלים וכאן טקסט נאומו.

הטקסט של נאומו של האפיפיור ברוך (בנדיקטוס) ה-16 במשכן בית הנשיא בעת ביקורו ביום השני ה-11 במאי 2009.

בימים ובשבועות הקרובים נוכל להתבונן בדברין של האפיפיור בעת ביקורו בארץ. הנציגות הקתולית הדוברת עברית תתרגם את הנאומים החשובים ביותר לעברית. אנו מפרסמים כעת את התרגום הראשון, דבריו של האפיפיור בשעת הגעתו לישראל ב-11 במאי 2009.

ב-14 במאי 2009, בדרשתו של האפיפיור במשך תפילת ערבית שהתקיימה בכנסיית הבשורה, האפיפיור ברוך פנה אל הקהילות הקתוליות הדוברות עברית בדברי ברכה.

ב-12 במאי 2009, האפיפיור ברוך (בנדיקטוס) ה-16 הניח פתק בכותל המערבי. אנו מביאים כאן את תוכן התפילה הרשומה על הפתק.

לפני שלוש שנים, בחג יוסף הצדיק הראשון שלו בתפקידו כאפיפיור, ברוך (בנדיקטוס) ה-16 דיבר על משמעות השבת בחיינו. הוא הדגיש את חשיבות המנוחה בחיי האדם המודרני שלעיתים מכור לעבודה.

האפיפיור בנדיקטוס (ברוך) ה-16 דיבר וממשיך לדבר בקול רם ובאופן ברור אודות חשיבות השואה, החובה להנציח את זכרה והצורך החיוני ללמוד ממנה.

האפיפיור בנדיקטוס (ברוך) ה-16 נאם בפני מועצת ההגמונים הלטיניים מהאזור הערבי משך ביקורם הרשמי ברומא בינואר 2008.