ביום א, ה-25 במאי 2014, האפיפיור פרנציסקוס נשא דברים בכנסיית התחייה (הקבר הקדוש) במפגש האקומני עם הפטריארך ברתולמי וראשי הכנסיות בירושלים.

ביום א, ה-25 במאי 2014, האפיפיור ערך את המיסה בכיכר האבוס בנוכחות יותר מעשרת אלפים איש וביניהם נציגי קהילותינו. אנו מפרסמים כאן את הדרשה.

ב-24 במאי 2014, האפיפיור פרנציסקוס ערך מיסה באצדיון הבינלאומי בירדן בהשתתפות יותר מארבעים אלף איש ובמהלכה מאות ילדים קיבלו את לחם החיים בפעם הראשונה. אנו מפרסמים כאן את דרשתו.

הודות לדימה, אני מפרסמים כאן את דרשת האפיפיור פרנציסקוס במיסת קידוש השמנים ביום חמישי הגדול, ה-17 באפריל 2014.

לפעם הראשונה, האפיפיור פרנציסקוס כותב את המסר השנתי לכבוד ציון יום השלום העולמי החל ב-1 בינואר. כותרת המסר היא: "האחווה: יסוד השלום והדרך אליו".

גם השנה, רדיו וותיקן דאג להכנסת כתוביות בעברית למסר האפיפיור "לעיר ולעולם" הודות לשיתוף הפעולה עם נציגות יעקב הצדיק לקתולים הדוברים עברית בישראל.

מסר "לעיר ולעולם" של הוד קדושתו האפיפיור פרנציסקוס ביום חג המולד (ה-25 בדצמבר 2013).

ב-11 בספטמבר 2013, האפיפיור פרנציסקוס פרסם מכתב בעיתון האיטלקי "לה רפובליקה" ובו השיב למכתבו של ד"ר אוג'ניו סקלפרי, מייסד העיתון ואתיאיסט מוצהר. אנו מפרסמים כמה קטעים מהמכתב.

הודות לדימה, חבר הקהילות והמתרגם, אנו מפרסמים כאן קטע בעברית מהאיגרת הראשונה לאפיפיור פרנציסקוס, "אור האמונה", אשר נכתב יחד עם האפיפיור בדימוס בנדיקטוס.

הודות לדימה, חבר הקהילות והמתרגם, אנו מפרסמים כאן בעברית קטע מהאיגרת הראשונה לאפיפיור פרנציסקוס, "אור האמונה", אשר נכתב יחד עם האפיפיור בדימוס בנדיקטוס.

הודות לדימה, חבר הקהילות והמתרגם, אנו מפרסמים כאן בעברית קטע מהאיגרת הראשונה לאפיפיור פרנציסקוס, "אור האמונה", אשר נכתב יחד עם האפיפיור בדימוס בנדיקטוס.

ב-7 ביולי 2013, האפיפיור פרנציסקוס ביקר באי למפדוזה על מנת להביע הזדהות עם מהגרים אפריקאים אשר נוטשו בים ובעקבות כך מתו. דרשתו מהדהדת עם מקרא הבשורה ליום א הבא, משל השומרוני הטוב.

ביום ו, ה-5 ביולי 2013, הכס הקדוש פרסם את טקסט האנציקליקה הראשונה (מכתב הפונה אל כלל המאמינים) של האפיפיור פרנציסקוס.

הודות לשיתוף הפעולה המתמשך בין נציגות יעקב הצדיק לרדיו וותיקן, ניתן כעת לצפות בווידיאו של האפיפיור המעביר את מסרו "אל העיר ואל העולם" בחג הפסחא 2013 עם כתוביות בעברית.

בליל השימורים של פסחא, במוצ"ש ה-30 במרץ 2013, האפיפיור פרנסיסקוס דרש במיסה. דימה תרגם ושלח לנו את המתנה הזאת:

ביום א של פסחא, ה-31 במרץ 2013, האפיפיור פרנסיסקוס נשא את דבריו לעיר רומא ולעולם כולו במסר המסורתי של האפיפיור לרגל חג הפסחא.

אנו מפרסמים כאן תרגום של דרשתו של האפיפיור פרנציסקוס במיסת יום ראשון של הלולבים, ב-24 במרץ 2013, בכיכר פטרוס הקדוש, הודות לדימה אשר תרגם אותה.

אנו מפרסמים כאן את דרשת האפיפיור פרנסיסקוס ממיסת הכתרתו אשר נערכה ביום ג, ה-19 במרץ 2013. התרגום פרי עטו של דימה, חבר הקהילות.

בפנייתו האחרונה לכוהני העיר רומא, ב-14 לפברואר 2013, האפיפיור בנדיקטוס הרהר על מורשת מועצת וותיקן השנייה. כמו-כן, הוא התייחס מפורשות למסמך "בזמננו":

בפעם הראשונה, האפיפיור פרנסיסקוס נשא דברים במהלך תפילת המלאך ביום א, ה-17 במרץ 2013.