אוצר מרהיב של סרטוני פרשנות לכתבי הקודש ונושאים מקראיים שונים.

החברה לכתבי הקודש בישראל חנכה אתר חדש והוא שימושי מאוד לכל מי שחפץ להכיר טוב יותר את כתבי הקודש.

אחד המזמורים האהובים ביותר גם בין יהודים וגם בין נוצרים הינו המזמור "ה' רועי" (מזמור כ"ג). אנו מפרסמים כאן מספר לינקים לביצועים שונים מאוד.

יהודים ונוצרים מתפללים ומשננים את דברי ספר תהילים. מזמור א כאן בעברית ובערבית.

משלי לא:10 – 31 מהווה טקסט נפלא אודות תפקיד אשת החיל בחיי משפחתה וחברתה. במסורת היהודית נוטים לשיר את הטקסט בשולחן ערב שבת בשעה שהמשפחה מתכנסת יחד.

במסורת היהודית, קוראים את מגילת שיר השירים בחג הפסח. במסורות המזרח קוראים את המגילה גם לפני תפילת קבלת שבת כל שבוע. אנו מפרסמים כאן כמה לינקים לקריאת המגילה על פי מסורות שונות.

בספר תהילים, ישנם 150 מזמורים. ברם, ישנם הבדלים במספרי המזמורים כאשר משווים בין התנ"ך לבין תרגום השבעים. למה זה קורה?
חברת כתבי הקודש מפרסמת באתרה את הברית החדשה בכתב ובשידור קולי. אנו מפרסמים כאן את הקשרים.
הודות לשיתוף פעולה בין מוזיאון ישראל בירושלים וחברת גוגל, ניתן כעת לקרוא חלק ממגילות ים המלח באינטרנט.
יוסי בנאי, השחקן הישראלי המוכר שהלך לעולמו ב-2006, מקריא קטעים מספר תהלים כשברקע מתנגנת המוזיקה שחיבר יונתן בר גיורא. ההקלטות יצאו לאור ב-2005.

אחת התפילות המסורתיות האהובות ביותר בכנסייה הקתולית היא תפילת המחרוזת. התפילה מתבוננת ברזי חייה של מרים שמרכזם היה בנה, ישוע המשיח. בהתבוננות כזאת המאמין משתתף באירועי חייה של מרים וחייו של ישוע.

כאן תוכל(י) להקשיב לטקסט הנוסח הקתולי הרומי של סעודת האדון (המיסה) בעברית. המקראות מהחג של ישעיהו הנביא(והקורא בתנ"ך ובמזמור הוא האב אברהם שמואלוף המנוח). הטקסט נקרא בקצב איטי על ידי האב דויד נויהאוז הישועי, הממונה על הנציגות הקתולית הדוברת עברית בישראל כדי לעזור לאלה הרוצים להכיר וללמוד את טקסט המיסה בעברית.

כאן ניתן להקשיב לתנ"ך בעברית. הקורא הוא האב אברהם שמואלוף, אחד מחברי הקהילה הדוברת עברית בישראל שהלך לעולמו ב-1994. להקשיב