יום כיפור שם קץ לתקופת הימים הנוראים והוא יום צום ותפילה. אנו מאחלים לכל חברינו "גמר חתימה טובה". לעזור להיכנס לאווירת היום המיוחד הזה אנו מפרסמים כאן תפילות, קטעי פיוט ומוסיקה.

גרסה מקסימה של התפילה היהודית "אבינו מלכנו" נשלחה אלינו על ידי חברה בקהילת ירושלים.

מוזיקאי הג'אז הישראלי אבישי כהן שר את השיר המסורתי לקבלת שבת "שלום עליכם מלאכי השלום".

בני, פרח הכהונה, שלח אלינו שיר של אסף נוה שלום המבוסס על משפטים של הרב הלל צייטלין.

בחודש אלול, החודש לפני ראש השנה ויום הכיפורים, מוקדש במסורת היהודית לחשבון נפש והתבוננות כהכנה לימים הנוראים. הסליחות הן תחנונים כדי לבקש את סליחת האלוהים והבטחת תיקון הדרך. אספנו כאן כמה קטעי סליחות מהמסורות של המערב ושל המזרח.

חג השבועות בעם ישראל מציין את היום החמישים לאחר חג הפסח, חג הביכורים וחג מתן תורה.

אספנו כאן מספר ווידיאו קליפים המכניסים אותנו לרוח החג.

חנוכה וחג המולד באותה התקופה. ישנם עוד אלמנטים משותפים .

אנו מפרסמים כאן כמה לינקים לאומנים המבצעים את המזמור צב – מזמור שיר ליום השבת.

ידיד שלח לנו ווידיאו קליפ מרהיב: שלי הקטנה שרה מזמור קכא.

שלמה (סלומונה) רוסי (1570 - 1630) היה מלחין יהודי איטלקי מתקופת הרנסנס. הוא שימש מוסיקאי החצר במנטואה וגם הלחין מוסיקה ליטורגית יהודית שלא הייתה על פי המסורת של המוסיקה היהודית של בתי הכנסת. טטיאנה מקהילת חיפה הציעה שהאתר יפרסם כמה קטעים של המלחין הזה שמייצגים עוד מפגש מרתק בין המסורות היהודיות והנוצריות.

לשיר זמירות בשבת מסורת עתיקת ימים ביהדות. בבית הכנסת מברכים בבואה של מלכת השבת ככלה. בבית, מסביב לשולחן, המשפחה והחברים שרים שירי הלל ושבח. אספנו כמה שירים וזמירות באתר שלנו.

"הכנר על הגג" היה מח הוליוודי משנת 1971 שהנציח את החיים היהודיים ב"שטאטל" (העיירה) של מזרח אירופה. הסרט מתמקד בדמותו של טביה החולב, דמות פרי עטו של הסופר בשפה היידעש הדגול שלום עליכם.

כאן ישנו אוסף של מזמורים ועוד קטעים מהתנ"ך ששרים בעברית.

ידידה מאיטליה שלחה לנו קליפ מוזיקה של "המזמור היהודי" בליווי צילומיה היפים של העיר וונציה.

רבים הם המתפללים את דברי מזמור קכא בעוברינו את ימי החושך הקשים ובשואלינו "מאין יבוא עזרינו?"

כליזמר, מונח ביידיש הנגזר מהמילים בעברית "כלי זמר", מתיחס למסורת המוסיקלית שהתפתחה במזרח אירופה בקהיליות היהודיות. אספנו כאן כמה ניגוני כליזמר.

המקהלה היהודית הגברית ממוסקווה - "קפלה חסידית" - נוצרה ב-1989 כדי לבצע ולהפיץ את המוסיקה היהודית הקולית - גם מוסיקה דתית וגם עממית. אספנו כאן כמה מביצועיהם הבולטים ממוסיקת בית הכנסת.

אוסף מזמורים בעברית עם תכתיב באותיות לטיניות. המוסיקה היא ניסיון של המלחינה היהודייה הצרפתייה סוזאן חאיק וונטורה לשחזר את המוסיקה המקראית.