"נזירות בלוז" (Sister Act) הינו סרט הוליוודי עם וופי גולדברג, המגלמת את תפקיד זונה הבורחת מהעולם התחתון, ומספר את סיפור הטרנספורמציה של מנזר אפור למקום של שמחה ושבח. להלן מספר קליפי יו-טיוב מהסרט.

אנחנו זוכרים את האפיפיור יוחנן פאולוס השני בלב מלא הודייה על כל מה שתרם לקידום היחסים עם העם היהודי, על מאמציו לקדם את השלום והצדק בעולם ועל ביקורו אצלנו בשנת 2000. כאן אפשר לצפות בו ולשמוע אותו מתפלל את תפילת אבינו שבשמיים.

האפיפיור יוחנן פאולוס השני מתפלל "אבינו שבשמיים" בלטינית - לצפות ולהקשיב

jpii_song

השיר הרשמי לביקורו של האפיפיור הוא פרי עמלם של מוזיקאים מארץ הקודש. חיברה המילים רבאב זיתון והלחינו אותן לואי זהר ורבאב זיתון.

קופטים שרים בחרבות כנסייה אשר נשרפה על ידי קיצונים מוסלמים. אנו מפרסים את הלינק אשר נשלח על ידי ידיד.

ידיד שלח אלינו לינק לסרט מצויר יפהפה של הבמאי מיכאל אלדשין במוסקווה.

חברה מקהילת יפו שלחה עוד כמה שירי מולד, הפעם מפולין, על מנת לחזק את אווירת החג.

ידידתנו ו. תרגמה לנו שלושה שירים לחג המולד על מנת לאפשר שירתם גם בעברית.

שני ידידים של האתר שלחו לנו שירים נוספים לחג המולד.

    ל. וש. מקהילת חיפה שלחו לנו שיר יפהפה מהמסורת הרוסית בשפה הסלבונית לכבוד מרים אם ישוע. השיר, שמקורו בליטורגיה הביזנטית ביוונית, מובא כאן עם תמונות מהמערב ומהמזרח לכבוד מרים.

בני, פרח כהונה מקהילת נציגות יעקב הצדיק, שלח אלינו ווידיאו קליפ של המזמור כג בשפת הטגאלו על מנת לעודד אותנו להמשיך להתפלל למען אחינו ואחיותינו באזורים שסובלים בעקבות הטייפון יולנדה.

שיר השבח מורכב מתפילות מסורתיות בערבית יחד עם מילות המזמור קמז:12 – 13 אשר מעודדות את ירושלים לשבח את האלוהים. הביצוע הוא של מוחמד אל-חוסייני יחד עם ג'פרי אהן ופול סימס.

ג'פרי בנוורד וג'ף סילבי כתבו את המילים לשיר זה, אשר בוצע במהלך חגיגת הפסחא של קהילות האל בארצות הברית.

ו. מקהילת חיפה מתפלל כבר שנים רבות את דברי התפילה הקתולית המסורתית, אָנִימָה קְרִיסְטִי - נשמת המשיח - והוא מציע לנו את התפילה לזמן הזה ולכל זמן.

המזמור האחרון בספר תהילים הינו שיר הלל. המנגנים בבית המקדש והרוקדים מנחים את כל הבריאה – כל נשמה – בשיר הללו-יה אחד גדול וכולל. המזמור השרה דורות של מלחינים וזמרים וקבצנו יחד כמה מהיצירות האלה ממסורות שונות.

התפילה לכבוד מרים הבתולה, אם ישוע המשיח, היא מהברית החדשה. הרבה מלחינים הלחינו קטעי מוסיקה לתפילה ואנחנו אספנו חלק קטן כאן. המילים של התפילה בעברית הן: "שלום לך מרים, מלאת החסד, ה' עמך. ברוכה את בנשים וברוך פרי בטנך ישוע. מרים הקדושה אם האלוהים, התפללי בעדנו עתה ובשעת מותינו. אמן."

ידיד שלח לנו לינק לווידיאו קליפ יפהפה של שיר בספרדית מוקדש לאפיפיור פרנציסקוס ואנחנו מפרסמים אותו כאן.

בימים הקשים האלה, גם אנו חפצים לצרף את קולנו לכל אלה המתפללים למען הנוצרים במצרים. כאן אנו מגישים מבחר מזמורים ושירים מהמסורת הקופטית.

אנחנו ממשיכים להתפלל למען ארצנו ולמען כל הסובלים ואומרים יחד "ה' חוננו, ה,' שמענו, ה' עוזרנו". זאת תפילה עתיקת ימים, תפילה לווידוי ותפילת עתירה בכנסייה מאז ומתמיד.

ניתן כעת לצפות בביצוע נפלא של קטע "הללויה" מהמשיח של הנדל בעברית.

ט. מקהילת חיפה שלחה לנו אוסף של ווידיאו קליפים של המזמור נא, מזמור התשובה, כדי לעזור לנו להיכנס לרוח יום הרביעי של האפר.