אסתר, נזירה שחיה במבדד בהרי יהודה, שלחה לנו הסבר על קבוצת תפילה שנוסדה לפני כמעט עשרים שנה במסגרת הקהילות להתפלל למען השלום.

simeon-anne-medium

שתי חברות מקהילת ירושלים יסדו קבוצת תפילה מבוססת על המחרוזת בשנת 1990. קבוצה זו מתמידה בתפילה בלב הקהילה במשך שנים רבות ועד עצם היום הזה. הקבוצה מתאספת פעם אחת בחודש, כל "יום האדון" הראשון מדי-חודש בשעה 17.00, שעה וחצי לפני עריכת סעודת האדון. התפילה שהינה תפילת המחרוזת, מלווה בקריאת קטעי מקרא.

בתפילה זו עם מרים בת ירושלים ואם הכנסייה, ובעקבות השליחים בהר ציון (מעשי השליחים א:14), גם אנחנו מביאים בפני אבינו שבשמיים את כל הכוונות שלנו עבור הכנסייה, העולם ובמיוחד עבור ה-"שלום על ישראל" (תהילים קכח:6).

אנחנו תופסים את החשיבות ואף את הדחיפות בהעתרה של מרים אשר ניתנה לנו כאם על ידי ישוע בהיותו על הצלב (יוחנן יט:27). "לאחר מכן אמר לתלמיד: הנה אימך". מאותה שעה אסף אותה התלמיד לביתו". כן, נקבל אותה גם אנחנו כאמנו. אנחנו מצטרפים לתחינתה המתמדת על מנת שכל ילדיה יוכלו להתאחד ולחיות בשלום. כמו מלכת אסתר, אשר כבשה את ליבו של המלך עבור גאולה לעם היהודי – עמה, מרים מכוונת את בנה, ישוע המשיח מלך ישראל, היא גם משפיעה על ליבו שיביא במהרה את הגאולה השלמה.

ב-1 בינואר 2006, שהיה היום העולמי של תפילה למען השלום, ובאותו היום חוגגים את מרים אם עמנואל ואת ברית המילה של ישוע, החלטנו לפתוח את קבוצת המחרוזת של קהילת ירושלים לעוד אנשים בירושלים ומחוצה לה ואף לאנשים בחוץ לארץ. האנשים שמצטרפים לקבוצה מתפללים עם המחרוזת בכל "יום האדון" הראשון של כל חודש. כך אחדות הלבבות בתפילה עם מרים מחזקת אותנו להתמיד בתפילה עבור השלום בישראל ובעולם. ("כל אלה התמידו בלב אחד בתפילה, הם, הנשים ומרים אם ישוע ואחיו").

אם אתם מעוניינים להצטרף אלינו בתפילה משותפת זו, אתם יכולים להתפלל עם המחרוזת כמו שציינו, ב"יום האדון" הראשון של כל חודש בשעה שמתאימה לכם, במקרה שאינכם יכולים לבוא לבית הקהילה בירושלים.

בתודה מראש עבור תרומתכם למען התפילה לשלום שרק האלוהים יכול לתת.
"יברכך ה' מציון"
שושנה, חנה, אסתר, מרי-ישוע

הערה 1: הפטריארך הלטיני של ירושלים, מישל סבאח, כתב לנו ב-11 בינואר 2007: "אינני יכול אלא לעודד אתכם להתפלל תפילה זו ומי ייתן והיא תתפשט ותכיל כמה שיותר אנשים אשר יתפללו למען השלום. קבלו את מיטב איחוליי ואת ברכתי"

הערה 2: הפטריארך הלטיני של ירושלים, פואד טוואל, כתב לנו ב-26 במאי 2009: "הריני מעודד אתכם להמשיך במפעל מבורך זה של תפילתכם עם המחרוזת למען השלום. שהאדון ייתן לכם שלום זה שבא ממנו ושאף אדם איננו יכול לקחת... מי ייתן והוא ייתן אותו דרכינו לירושלים, לארץ הקודש ולעולם כולו.