קבוצה קטנה של מורי דרך ישראלים ואנשי כנסייה נפגשו על מנת לנסח כמה הוראות פשוטות לאותם המבקרים הישראלים אשר פוקדים את הכנסיות הקתוליות השונות בערב חג המולד. אנו מפרסמים כאן את הטקסט.

קול קורא למטייל הישראלי
בליל חג המולד

בשנים האחרונות הפכה תפילת ליל חג המולד למוקד משיכה לאלפי ישראלים סקרנים, הרוצים לצפות באירועי החג הנוצרי.

בעת הביקור בכנסיות, יש להבין כי המטייל הישראלי הוא אורח שהוכנס לשטח פרטי במהלך טקס דתי המהווה חוויה אישית ורוחנית אדירה עבור קהל המאמינים ואין זה מובן מאיליו שמתקבלת נוכחות של מבקרים במעמד זה.

מטייל יקר!

אם נכנסת לכנסייה בזמן התפילה, נא להתחשב במאמינים. הישאר את מקומות הישיבה למאמינים בני הקהילה – בייחוד אלה הנמצאים קדימה ואל תידחף לשורות הראשונות אלא הישאר בחלק האחורי של הכנסייה.

התנהגות לא ראויה כגון: דיבור, גרירת כיסאות, עזיבת הכנסייה טרם סיום התפילה, צילום תמונות, צלצול פלאפונים וכו', מפריעה לקהל המתפללים, ואף גורמת לעוגמת נפש עבור אדם שהגיע על מנת להתפלל ברגע שיא בשנה.

מטייל יקר! אנא זכור את רגשות המתפללים והימנע מהתנהגות המתפרשת כזלזול וכפגיעה בכבוד מארחיכם - בתוך ביתם.

מטייל יקר! עצור לרגע לחשוב על הדברים ושקול היטב את התנהגותך במהלך ביקורך בכנסייה. יש בידיך את הכוח להשפיע. עשה זאת באופן חיובי!

מורי דרך בירושלים
בשיתוף עם נציגי העדה הנוצרית

* כנסיית סן סלבטורה (כנסיית הקהילה הלטינית המקומית בשער חדש) סוגרת את שעריה לכניסת מבקרים בערב חג המולד כי אין מקום בכנסייה לקהל המאמינים המקומיים ולהם זכות קדימה בחגם. נא לכבד את רצונם!