שושנה, חברה בקהילת ירושלים חולקת איתנו הרהוריה אודות תפילת "אבינו שבשמיים" ותפילותיה.

אָבִינוּ שֶׁבַּשָּׁמַיִם

יִתְקַדֵּשׁ שִׁמְךָ: בכל אדם שבראת בצלמך

תָּבוֹא מַלְכוּתְךָ: על כל בית, ארץ ועם

our_father_prayer

יֵעָשֶׂה רְצוֹנְךָ: ולא רצוננו

כְּבַשָּׁמַיִם, כֵּן בָּאָרֶץ: בכל לב ונשמה של צומח וכל חי, בכל הקוסמוס וכל העולם.

אֶת לֶחֶם חֻקֵּנוּ תֵּן לָנוּ הַיּוֹם: תן שהאוכל שלנו יהיה כמו זה של בנך, אשר אמר לתלמידיו כשראו אותו מדבר עם האישה השומרונית: "מַאֲכָלִי הוּא לַעֲשׂוֹת אֶת רְצוֹן שׁוֹלְחִי וּלְהַשְׁלִים אֶת פָּעֳלוֹ"

וּסְלַח לָנוּ עַל חֲטָאֵינוּ, כְּפִי שֶׁסּוֹלְחִים גַּם אֲנַחְנוּ לַחוֹטְאִים לָנוּ: כפי שאתה מתת בשבילנו וסלחת לחטאינו כשהיינו עדיין חוטאים כן גם אנחנו נסלח וסולחים ומכל הלב לאלה שחטאו לנו

וְאַל תְּבִיאֵנוּ לִידֵי נִסָּיוֹן, כִּי אִם חַלְּצֵנוּ מִן הָרָע: ישוע אדוננו, אנו יודעים ומתנסים בכל מיני ניסיונות ורואים כיצד הנך מחלץ אותנו מכל רע והנך תמיד איתנו וכל זה על מנת שאנו נעיד על גדולתך ורחמיך הרבים. אתה הכל יכול! בפני אנשים שסובלים ללא שום תקווה... ובכל ניסיונותינו מתגלים כוחך וחוכמתך האין-סופיים, כמו שאתה מדבר לנו בכתובים – הכל הנך פועל דרכנו ובנו למען תהילתך ואשרינו! ומתנתך הבלתי ניתנת לתיאור להיכנס אל מלכותך לעולמי עולמים.

כִּי לְךָ הַמַּמְלָכָה, הַגְּבוּרָה וְהַתִּפְאֶרֶת לְעוֹלְמֵי עוֹלָמִים: תודה לך על שנתת לנו התפילה הזו המלמדת אצבעותינו למלחמה נגד האויב שלך ושל כולנו. תודה לך, על שנתת לנו את רוח קודשך אשר מנחה אותנו ועוזרת לנו ומנחמת אותנו בדרך אליך עד שנתראה פנים אל פנים.

אמן. מרנתא!