עדה קווטריני נולדה ב-9 בינואר 1929 ברומא. על אף שקיבלה את השם של אחת מבנות מוסוליני, עבורה השם הדהד עם המילה "עדה" בעברית ובארמית, שמשמעה "קהילה", והזדהותה עם קהילת המשיח נתנה כיוון חשוב לחייה.

eda
עדה עם האב פול והאב פיירבטיסטה

היא עברה לגור בצרפת ב-1956 ושם הצטרפה לקבוצה שנוסדה להכיר את העולם היהודי. ב-1959 היא חזרה לצרפת היכן שלמדה סיעוד וסיימה את לימודיה כאחות מוסמכת ב-1962.

ביום החג של מרים ללא רבב, ב-8 בדצמבר 1964, עדה עלתה לישראל. היא רצתה לעבוד בקרב העם היהודי בדיסקרטיות ולהביע את אהבתה לעם החי בארץ הקודש. היא נרשמה מיד ללמוד עברית באולפן והתחילה ב-1 בינואר 1965. היא סיימה את הקורס ב-30 ביוני של אותה שנה ולמחרת, ב-1 ביולי 1065, היא התחילה לעבוד כאחות במחלקת הניתוחים הפלסטיים בבית החולים סורוקה בבאר שבע. היא טיפלה בנפגעי שרפות ובמשך המלחמות ב-1967 וב-1973 טיפלה בחיילים רבים שנפגעו במערכות.

את עדה זוכרים עם חיבה ואהבה בקהילת באר שבע. היא אהבה את הילדים באופן מיוחד והם אהבו אותה. היינו צריכים להורות לה לא למלאם עם סוכריות במשך סעודת האדון. היא הייתה טבחית מעולה ושאבה נחת רבה מהכנת מנות איטלקיות טעימות לקהילה. היה לה כישרון להיות נוקשה ורכה בעת ובעונה אחת.

ב-16 בנובמבר 2009, עדה הלכה לעולמה כדי להיות עם האדון. אנו מתגעגעים אליה ומתפללים באמונה רבה שנשמתה בזרועות אביה שבשמיים. אנחנו סבורים ששם היא נמצאת והיא לוחשת לאוזניו של האלוהים תפילותיה למען כל אלה שהיא השאירה בעולם הזה.

(כתב מתן אומברגר מקהילת באר שבע).