הקהילה בבאר שבע היא קהילה מיוחדת במינה.

היא היחידה המייצגת את הכנסייה הקתולית באופן בלעדי בעיר. בעצם אין עוד קהילה נוצרית בבירת הדרום. בית הקהילה נמצא ברח' השלום 51.

הקהילה נוסדה על ידי האב ז'אן-רוז'ר, כוהן צרפתי, נזיר אסומפציוניסטי וממוצא יהודי. מאז שנות החמישים נהג לפקוד את העיר ולערוך בה תפילה לנוצרים שעבדו שם. בשנת 1990 הושלמה בניית בית הקהילה הגדול והמרווח. כיום מכהן במקום האב פיוטר זלסקו. הקהילה בבאר שבע רבגונית – חברים בה יהודים וערבים ישראליים וגם כאלה שעלו ארצה בין היתר מרוסיה, מרומניה, מפולין ומהודו. תושבים נוצרים וותיקים וחדשים שמוצאם מצרפת, איטליה, פורטוגל, הולנד וארצות הברית העובדים בארץ ושבחרו להשתקע בעיר מתפללים יחד עם סטודנטים מחו"ל הלומדים באוניברסיטת בן-גוריון ועובדים זרים שפוקדים את הקהילה, בהיותה הכנסייה הקתולית היחידה בעיר. התפילה מתקיימת בכל יום בשעה 18.30 וביום ראשון בשעה 18.15.

bs icon concert

בית התפילה בבאר שבע קרוי על שם אברהם אבינו שחי תקופה בבאר שבע (בראשית כ"א:31).  בחדר התפילה תלויה האיקונה היפה של הנזיר הרוסי בן המאה החמש עשרה אנדריי רובלב. שלושת המלאכים יושבים מסביב לשולחן האדון ומזכירים לנו את סיפור ביקורם אצל אברהם אבינו (ספר בראשית י"ח). אברהם היושב פתח האוהל והממהר לארח את שלושת הזרים (שלא זיהה מיד כמלאכים) משמש לנו דוגמה להכנסת אורחים. יתר על כן, כאשר שמע מפיהם אודות גורל סדום ועמורה, נשא את קולו והתפלל למען אנשי הערים החוטאות. תפילתו זו מזכירה לנו גם היא כי עלינו להעתיר למען כל בני האדם במיוחד למען אלה הנתונים בצרה. האיקונה מציגה את אהבתו הגדולה של האלהים. ראו לאן מסתכלים המלאכים! האמצעי מסתכל אל המלאך משמאל המסתכל אל המלאך הימני. הימני מסתכל כלפי מטה אל כדור הארץ. כך האיקונה מסבירה לנו את האב והבן ורוח הקודש - אלהים אחד שהוא כולו אהבה.

rublev_trinity