אחות קלאודיה מדווחת


שמיים כחולים ושמש חמה קיבלו היום את פני קהילות המהגרים השונות שהתאספו בחיפה כדי לחגוג את היום העולמי של המהגרים ומבקשי המקלט. נראה כאילו השמים רצו להרעיף שמחה וחום בתקופה קשה זו שבה מבקשי המקלט נמצאים תחת איום של גירוש.

האב עבדו, כוהן כנסיית יוסף הצדיק בחיפה, בירך אותנו כאשר הכנסייה התמלאה פנים שונות וצבעים ססגוניים.

סעודת האדון שנערכה על ידי הבישוף מרקוצו, נציג הפטריארך בירושלים, היתה מלווה בשירים של המקהלות השונות הנוכחות. הארכיבישוף היווני-קתולי של הגליל בקעוני, בדרשתו, עמד על משל השומרוני הטוב והזכיר כי אמונתנו דורשת מאיתנו להיות קונקרטיים באהבתנו את האחרים, כלומר לאהוב אותם כפי שישוע אוהב אותנו, במעשים ולא רק במילים.

האב רפיק נהרה, מתאם העבודה הפסטורלית בקרב המהגרים ומבקשי המקלט, פתח את החגיגה ואמר שנוכחותנו יחד אינה רק בגלל מסורת לחגוג כל שנה יום זה, אלא רגע חשוב של שותפות בחיי אמונתנו: שפות שונות, תרבויות וקורות חיים שונות, מתחברות בסעודת האדון ויוצרות את כנסיית המשיח האחת והאוניברסלית. בסוף התפילה הוא הודה לכל הנוכחים, במיוחד לקפלנים של הקהילות השונות, לבישוף המארוני של הגליל  ולאב חנה כלדאני נציג הפטריארך בגליל.

בסוף, האב עבדו הזכיר את האב דוד נויהאוז ואת שירותו הנאמן בשנים הקודמות, ולאחר מכן הזמין את כולם להשתתף בתוכנית האומנותית ובארוחת הצהרים.

בתיאטרון בית הספר נהנו המשתתפים מריקודיהם הפולקלוריים המסורתיים של אנשים מאומות שונות: פיליפינים, הודיים, סרילנקים, ערבים, אתיופים ואריתראים. בעקבות זאת, הם התאספו בחצר וגמרו את הבוקר בארוחה חגיגית ועשירה במנות מארצות שונות.

תודה מכל הלב למארגנים ולמארגנות שבזכותם הצליח יום זה. אנו מאחלים שנמשיך לטעום ולהעיד על יופי האחדות למרות השוני.

 

Haifa_21.jpg