אלק, ידיד אמריקאי, שלח לנו ידיעות על סקר מפתיע בקרב צעירים יהודים אמריקנים שנולדו בין השנים 1984 ל-1999.

jews christmas

הסקר, שבוצע על ידי מכון יוקרתי והוזמן על ידי היהודים למען ישוע, ראיין 599 צעירים יהודים אמריקנים. הצעירים האלה מתארים את עצמם כ-"דתיים", ומשתתפים בפולחן היהודי, אך אינם מזדהים עם הזרמים הקיימים. הם נותנים מקום חשוב למסורת ולחיי משפחה, אבל לא עומדים על נישואין ליהודים בלבד. הם גאים להיות יהודים, אך אינם חשים כי הזהות היהודית סותרת את ההשתייכות לדת אחרת. שמונים אחוז מהצעירים היהודים האלה מזדהים כ"יהודים דתיים ", בניגוד לרובם הדל של כלל היהודים. וכמעט חצי אומרים שהיותם יהודים "חשוב מאוד" להם, יותר מכל דור אחר.

הנתונים ביחס לישוע עשויים להיות מפתיעים במיוחד ליהודים, שכן אם ישנה אחדות דעים בין הרוב המכריע של יהודים היא שהיהודים למען ישוע והפילוסופיה ה"משיחית "שלהם אינם יכולים להתיישב עם הזהות היהודית. מהסקר עולה כי 21% מהצעירים היהודים מאמינים כי ישוע היה "אלוהים בצורת אנוש שחי בין בני האדם במאה הראשונה". ו -28% "רואים בו רב או מנהיג רוחני, אבל לא אלוהים".

הפתיחות למנהגים לא יהודיים חורגת מעבר לכך: 42% מהנשאלים אומרים שהם חוגגים את חג המולד. הרוב אומר שאפשר להשתייך לדת אחרת ועדיין להיות יהודי. הסקר מצא כי שליש מהצעירים היהודים מאמינים כי "אלוהים חפץ ביחס אישי איתנו".

לקריאת המאמר בעיתון "טיימס אוף ישראל" באנגלית כאן