במסורת הקתולית, נהוג לערוך תשעה ימי תפילה טרם חג חשוב. בתל אביב, חוגגים את חג גברתנו אשת חיל במרכז הכנסייה לעבודה עם המהגרים בשבת הקרובה ל-10 במאי. אנו מפרסמים כאן את התפילה בתשעיה.

woman of valor

היום ה-1

הַעֵת לָכֶם אַתֶּם לָשֶׁבֶת בְּבָתֵּיכֶם סְפוּנִים וְהַבַּיִת הַזֶּה חָרֵב (חגי א:4)
חָגְרָה בְעוֹז מָתְנֶיהָ וַתְּאַמֵּץ זְרֹעוֹתֶיהָ (משלי לא:17)

ה', בעתירתה של גברתנו אשת חיל, באים-אנו לפניך לבקש שתבנה את קהילתנו בתל-אביב. היה לנו צוק בכל ניסיונותינו ושמור עלינו מאוחדים, אוהבים אותך וחפצים תמיד לשרתך בכל לבנו. בוא, ובאמצעות רוח קודשך, חדש כוחותינו ועורר בנו יוזמות חדשות לבניית ממלכתך. הענק לכל אחד התלהבות ונאמנות לבשורתך.

אבינו שבשמים
שלום לך מרים (10 פעמים)

היום ה-2

וַיָּבֹאוּ וַיַּעֲשׂוּ מְלָאכָה בְּבֵית־יהוה צְבָאוֹת אֱלֹהֵיהֶם (חגי א:14)
וַתָּקָם בְּעוֹד לַיְלָה וַתִּתֵּן טֶרֶף לְבֵיתָהּ וְחֹק לְנַעֲרֹתֶיהָ (משלי לא:15)

ה', בעתירתה של גברתנו אשת חיל, אנו מתפללים עבור כלל המהגרים ברחבי העולם שנאלצו לעזוב את מולדתם כדי למצוא פרנסה או מקלט. היה-נא אתה להם למולדת, לבית, לנחמה. אַפשֶר לכולם למצוא את האמצעים הנדרשים לכלכל את עצמם ואת משפחותיהם בכבוד כדי שיוכלו גם הם לבוא לעזרתם של אלו הנזקקים אף יותר.

אבינו שבשמים
שלום לך מרים (10 פעמים)

היום ה-3

וְעַתָּה חֲזַק זְרֻבָּבֶל נְאֻם־יהוה וַחֲזַק יְהוֹשֻׁעַ בֶּן־יְהוֹצָדָק הַכֹּהֵן הַגָּדוֹל וַחֲזַק כָּל־עַם הָאָרֶץ נְאֻם־יהוה וַעֲשׂוּ (חגי ב:4)
עֹז־וְהָדָר לְבוּשָׁהּ וַתִּשְׂחַק לְיוֹם אַחֲרוֹן (משלי לא:25)

אדוני, יחד עם גברתנו אשת חיל,מפקידים אנו להשגחתך את כל הילדים, במיוחד את אלה שנמצאים בסכנה גדולה בגלל מלחמות, רעב ומגפות. באים אנו לפניך נושאים בתפילותינו את היתומים וכל הילדים העזובים. תן לכל אחד את העזרה הנדרשת וכן אומץ ורוחב לב לכל המשרתים אותם.

אבינו שבשמים
שלום לך מרים (10 פעמים)

היום ה-4

שִׂימוּ לְבַבְכֶם עַל־דַּרְכֵיכֶם (חגי א:7)
כַּפָּהּ פָּרְשָׂה לֶעָנִי וְיָדֶיהָ שִׁלְּחָה לָאֶבְיוֹן (משלי לא:20)

בעתירתה של גברתנו אשת חיל, מתפללים אנו ה', למען כל תושבי השכונה הזו שבה השכנת אותנו. תן את אורך ואת תקוותך בלבם. עזור לנזקקים ביותר ולאלו שאיבדו תקווה. עשה שנהיה עדים לאהבתך, למען יקֵרֵא שמך.

אבינו שבשמים
שלום לך מרים (10פעמים)

היום ה-5

עֲלוּ הָהָר וַהֲבֵאתֶם עֵץ וּבְנוּ הַבָּיִת וְאֶרְצֶה־בּוֹ וְאֶכָּבֵד אָמַר יהוה (חגי א:8)
טָעֲמָה כִּי־טוֹב סַחְרָהּ לֹא־יִכְבֶּה בַלַּיִל נֵרָהּ (משלי לא:18)

בעתירתה של גברתנו אשת חיל, ה', מבקשים אנו שתבוא לגלות את כבודך בקרבנו. עשה שיזהר אור בשורתך למען שנעשה לשליחי אהבתך, בכל מקום אליו תשלח אותנו לחיות ולעבוד. לו יהי שכֹּל חיינו יעידו על ממלכתך.

אבינו שבשמים
שלום לך מרים (10 פעמים)

היום ה-6

וַיִּשְׁמַע זְרֻבָּבֶל בֶּן־שַׁלְתִּיאֵל וִיהוֹשֻׁעַ בֶּן־יְהוֹצָדָק הַכֹּהֵן הַגָּדוֹל וְכֹל שְׁאֵרִית הָעָם בְּקוֹל יהוה (חגי א:12)
פִּיהָ פָּתְחָה בְחָכְמָה וְתוֹרַת־חֶסֶד עַל־לְשׁוֹנָהּ (משלי לא:26)

ה', בעתירתה של גברתנו אשת חיל, אנו מתפללים שתשמור אותנו מאוחדים בנאמנות בתפילה, מתמידים לשים מבטחנו בדברך ועומדים נכונים לשרת אותך בשמחה. מבקשים אנו שתעורר בנו קריאה בקרב אנשים רבים הנכונים לשרתך.

אבינו שבשמים
שלום לך מרים (10 פעמים)

היום ה-7

אֲנִי אִתְּכֶם נְאֻם יהוה צְבָאוֹת ... וְרוּחִי עֹמֶדֶת בְּתוֹכְכֶם אַל־תִּירָאוּ (חגי ב:4 - 5)
בָּטַח בָּהּ לֵב בַּעְלָהּ וְשָׁלָל לֹא יֶחְסָר (משלי לא:11)

ה', בעתירתה של גברתנו אשת חיל, מבקשים אנו להעתיר בעד אחינו ואחיותינו, כל הנוצרים הסובלים בגלל אמונתם, גזעם או השתייכותם הדתית באזור הזה וברחבי כל העולם. תן לכל אחד את החסד לבטוח ברוח הקודש אשר מגן ומנחם. תן לכל אחד את הכוח להיות לך לעדים.

אבינו שבשמים
שלום לך מרים (10 פעמים)

היום ה-8

גָּדוֹל יִהְיֶה כְּבוֹד הַבַּיִת הַזֶּה הָאַחֲרוֹן מִן־הָרִאשׁוֹן אָמַר יהוה צְבָאוֹת וּבַמָּקוֹם הַזֶּה אֶתֵּן שָׁלוֹם (חגי ב:9)
רַבּוֹת בָּנוֹת עָשׂוּ חָיִל וְאַתְּ עָלִית עַל־כֻּלָּנָה (משלי לא:29)

ה', בעתירתה של גברתנו אשת חיל, מתחננים אנו שתשכין שלום באזור זה ובכל אחת ממולדותינו. עשה מאתנו עושי-שלום בפעלינו בצדק ובאהבה. מפקידים אנו בידיך את כל קורבנות הסכסוכים ואהוביהם למען שימצאו בך את נחמתם.

אבינו שבשמים
שלום לך מרים (10 פעמים)

היום ה-9

כִּי־בְךָ בָחַרְתִּי נְאֻם יהוה צְבָאוֹת (חגי ב:23)
אֵשֶׁת־חַיִל מִי יִמְצָא וְרָחֹק מִפְּנִינִים מִכְרָהּ (משלי לא:10)

ה', בעתירתה של גברתנו אשת חיל, מתפללים אנו למען ארץ הקודש שבה אנו חיים. בוא וברך את כל יושביה ומנהיגיה. שמור על כולם, תן השראה לאלו שבעמדות אחראיות לפעול למען טובת הכלל. מלא את כולנו ברוח קודשך, רוח עצה ועֹצמה למען שכל אחד ואחת יפעל בכל לבו לבנות חברה צודקת שבה לכל אחד מקומו.

אבינו שבשמים
שלום לך מרים (10 פעמים)